Tesettür Abiye Modası Ve Sezonun Moda Aksesuarları Nelerdir?

 

Kış Sezonunun Dikkat Çeken Tesettür Abiye Modelleri Nasıl Oluşturulmuştur?

 

           Tesettür abiye modelleri kış sezonunun yerini alması ile beraber yeni ve trend modelleri ile öne çıkmaktadır. Abiye modasında, tesettürlü bayanlar için oluşturulan modeller renkli ve desen uygulamalı olarak seçilmektedir. Bunun yanı sıra sezonun öne çıkan modellerinde iki parçadan oluşan ve taşlı abiye elbiseler öne çıkmaktadır. İki parçadan oluşan abiye çeşitlerin de iç kısımda canlı renkte bir elbise ve üzerine dikilmiş olan kaftan benzeri önden düğmeli ve elbise ile aynı dikim şeklinde oluşturulan bir dış elbise yer almaktadır. Bu model uygulaması tasarımın daha ihtişamlı ve göz alıcı gözükmesine yardımcı olmaktadır. İç, dış olarak iki parçadan oluşturulan abiye elbiseler daha çok düğün ve nişan organizasyonları için kullanılmaktadır. Sezonun nişan trendleri arasında yer almaktadır. Üst beden kısmında altın sarısı ya da gümüş rengi taş işlemeleri ve çiçek motifleri ile desteklenmektedir. Elbiseye uygun şal ve duvak seçimleri ile daha şık bir görüntü kazandırılmaktadır.

 

Trend Tesettür Abiye Modellerinde Etek Ve Nakış Özellikleri Nelerdir?

 

           Tesettür abiye modellerinde kullanılan diğer bir trend özellik ise kabarık etekler ve bu eteklere ek olarak kullanılan farklı renklerde dantel ve tüy detaylarıdır. Sezonun abiye modellerinde uzun ve kabarık etekler ya da klasik tasarımlarda, kabarık olmayan etekler de ise uzun ve kuyruklu modeller ön planda bulunmaktadır. Bu modeller hem bayanların boyunu uzun göstermekte hem de gece organizasyonlarına uygun bir hava yakalamaya yardımcı olmaktadır. Abiye modellerinde kullanılan renk oluşumu oldukça geniş tutmuştur. Bordo, yeşil, koyu mavi ve pembe renkler ön planda tutulmaktadır. Özellikle her sezon modası geçmeyen altın sarısı ve ten rengi elbiseler dikkat çekmektedir. Abiye elbise uygulamaların açık mavi tonlarında oluşturulan elbiselerde, kabarık etek ve etek uçlarına uygulana beyaz renklerde ki çiçek desenlerinin uygulaması tercih edilmektedir.

 

           Tesettür abiye elbiseler ek olarak kullanılan en önemli aksesuarlar ise şallar, yaka iğneleri, duvaklar ve taçlar olarak belirlenmektedir. Özellikle kullandığınız elbise klasik bir yapıda ise, yaka iğneleri ve ihtişamlı taçlar kullanarak elbiseyi hareketlendirmek mümkündür. Sezonun diğer bir özelliği ise trend ürünler arasında ilginç tasarımlara yer vermesidir. Mistik tasarımlar arasında bordo renkle ve Osmanlı motifli nakışlar ile bezenmiş elbiseler öne çıkmaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir