Sünnet Anneleri İçin Tesettür Abiyeler Nasıl Olmalıdır?

Sünnet, bir annenin yaşayabileceği en özel günlerden bir tanesidir. Oğlunun bu özel gününde birçok aile sünnet düğünü yapmayı tercih etmekte ve hal böyle olunca iş gene sünnet annelerine düşmektedir. Sünnet düğünlerinde en az sünnet çocuğu kadar önemli olan annelerin şık olması ve günün anlamına uygun giyinmesi büyük önem taşımaktadır. Peki, tesettürlü olan sünnet anneleri nasıl seçimlerde bulunmalıdır? Tesettürlü olan sünnet annelerinin sünnet düğünü sürecinde diğer davetlilerden ayrılması ve daha şık görünmesi için dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu önemli detaylar aşağıdaki gibidir.

 

Sünnet anneleri nasıl giyinmeli?

 

Sünnet annelerinin tercih etmeleri gereken abiye koyu renklerde olmamalı ve mutlaka açık renklerde olmalıdır. Böylece yastaymış gibi bir görünüm oluşmayacak ve kişi çok daha aydınlık görünecektir. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta tesettür abiye modelinin tasarımıdır. Son dönemlerde son derece popüler olan pelerin detaylı abiyeler sünnet anneleri için en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Bu tarz pelerinli ve açık renk ışıltılı abiye modelleri, sünnet düğünün konsepti ile uyumlu bir abiye kombini yapılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra payetli ve ışıltılı olan tesettür abiye modellerinin tercih edilebilmesi de mümkündür. Payetli olan tesettür abiye modelleri, dikkati kendisine çekecek ve kişinin gecenin yıldızı olmasını sağlayacaktır.

 

Sünnet abiyelerinde açık renk tercihler

 

Sünnet abiyeleri seçiminde birçok annenin açık renk olan modellere yöneldiği bilinmektedir. Peki, neden açık renk olan abiyeler daha çok tercih edilmektedir? Sünnet annelerinin açık renk tesettür abiye modellerine yönelmelerinin başlıca sebebi sünnet düğünlerinin ana temasının beyaz olmasıdır. Saflığı ve temizliği simgeleyen beyaz renk sünnet çocuğuna giydirilen kostümlerde de kullanılmaktadır. Bu sebeple koyu renk abiyelerden uzak durulmalı ve beyaz ya da krem rengi olan abiye modelleri tercih edilmelidir.

 

Tercih edilecek eşarp modelleri

 

Abiye ile birlikte kombin yapılacak eşarbın seçimi de son derece önemlidir. Eşarp da abiye ile uyumlu olarak açık renk olmalı ve kesinlikle desenli olmamalıdır. Düz renk olan eşarp modelleri abiyenin ön plana çıkmasını sağlayacak ve kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkartacaktır. Bunun yanı sıra tercih edilecek eşarbın ipek ya da ipek benzeri bir kumaşı olmalı ve çok basit durmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir