Sonbaharda Kurtarıcı Olan Tesettür Giyim Ürünleri Hangileridir?

Sonbahar aylarının gelip çattığı şu günlerde birçok tesettürlü kadın yeni giyim ürünlerine yönelmektedir. Sonbahar aylarında giyilen kıyafetler yaz aylarında giyilenlerden biraz daha farklıdır. Bu tarz mevsimlerde dış giyim ürünlerine çok daha fazla ağırlık verilmektedir. Tesettür dış giyim denince akla kap, trençkot ve pardösüler gelmektedir. Bu tarz tesettür giyim ürünleri sonbahar ayları için kurtarıcı olan parçalardandır. Bunun yanı sıra feracelerde sıklıkla kullanılan önemli parçalardan bir tanesidir. Sonbahar aylarında havaların biraz daha soğuması tesettürlü olan kadınların bu tarz giyim ürünlerine yönelmelerine neden olmaktadır. Bu tarz geçiş mevsimleri için gardıroba eklenmesi gereken belli başlı kurtarıcı giyim ürünleri bulunmaktadır. Bu tesettür giyim ürünleri aşağıdaki gibidir.

 

Doğal tonlarda feraceler

 

Yaz aylarında ferace kullanımlarının yerini tesettür elbise kullanımları almaktadır. Birçok kadın tesettür elbise modellerine yönelmekte ve ferace kullanım oranı biraz daha az olmaktadır. Fakat mevsim kışa döndüğünde yani sonbahar geldiğinde feracelerin yeniden ortaya çıktığı ve kullanıldığı bilinmektedir. Tesettür giyim için önemi son derece büyük olan feraceler uzun ve elbise benzeri olan ürünlerdir. Kumaşları elbiselere oranla biraz daha kalın ve sağlam olan ferace modelleri sonbahar mevsimi için kurtarıcı olan parçalardandır. Doğal tonlarda olan ferace modelleri bu tarz geçiş mevsimleri için idealdir. Bu sebeple dolapta yerini alması gereken ürünlerinin başında yer almaktadır.

 

Tesettür kaplar ve trençkotlar

 

Sonbahar ayları için son derece önemli olan bir diğer kategori ise dış giyim ürünleridir. Tesettür kaplar ve trençkotlar buna en iyi örnektir. Bu tarz dış giyimleri çok soğuk havalar için uygun olmasa da sonbahar gibi geçiş mevsimleri için idealdir. Hafif soğuk havalarda kurtarıcı niteliği taşıyan bu ürünler yalnızca soğuktan korumayacak aynı zamanda kombinlerin tamamlanmasına katkıda bulunacaktır. Bu noktada tesettür için özel olarak tasarlanan trençkotların kullanılması çok daha doğru olacaktır. Çünkü trençkotlar tesettür kap modellerine oranla biraz daha kalın olan ürünlerdir. Bu tarz dış tesettür giyim ürünleri sayesinde sıcak kalmak ve sıcak kalırken şıklıktan ödün vermemek mümkündür. Bu sebeple sonbahar mevsimi için 1 adet trençkot ya da tesettür kap satın alınması tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir