Sonbahar Ayları İçin Tesettür Kombin Önerileri

Tesettür modası son yıllarda hızlı bir yükseliş gösterdi. Özellikle Arap ülke vatandaşlarının Türkiye’ye ilgisi ve gelen turistler, artan ithalat-ihracat ve en ucuz reklam yolu sosyal medya! Gençlerin hemen her kıyafeti hızlı bir şekilde takipçileriyle paylaşması modaya ilgisi olan herkesin kombin seçenekleri hakkında daha çok düşünmesini, analiz etmesini ve yeni trendler keşfetmesini sağladı. İşte hem dünyada hem Türkiye’de gelişen tesettür modası ve 2017 sonbaharına uygun tesettür kombin örnekleri:

 

Uzun Ceket ve Kısa Pantolonla Tesettür Kombin:

 

Bu yıl özellikle bilekleri gösteren dar ve geniş paçalı kısa pantolon modelleri hem klasik hem de spor kıyafetlerde fazlasıyla tercih edildi. Tesettür kıyafetlerde de yerini alan ve paçalarının yüksekliği modeline göre değişen bu modern pantolonlar kapalı hanımlar tarafından özellikle uzun tunik tarzı ceketlerle birlikte kullanıldı. Uzun kollu gömlek ve kolsuz yeleklerle de kombin edilen bu pantolonlar kıyafetin türüne göre topuklu ayakkabı ve spor ayakkabıyla kullanılabilir.

 

Uzun Etek, Kısa gömlek ve Ceketle Tesettür Kombin:

 

Uzun etekler yaz aylarına damgasını vurduğu gibi sonbahar rüzgarında da epey dalgalanacak gibi! Özellikle kloş kesim etekler topuklu ayakkabılarla birlikte son derece hoş durmaktadır. Üzerine tercih edilecek kısa bir bluz, ceket ve uzun kolye her dönem hanımlara asil bir hava katan uzun geniş eteklerin tamamlayıcısı olmuştur.

 

Desenli Tunikler:

 

Tunikler hem yaz hem de kış aylarında en fazla tercih edilen tesettür kıyafetlerdendir. Hem pantolon hem de etekle kullanılabilen tuniklerde bu sonbahar işlemeli ve desenli modeller dikkat çekiyor. Özellikle tek renk sade kıyafetlerle birlikte kullanılan bu tunikler, hava şartlarına göre hemen her kumaş türünden tasarlanmış durumda.

 

Desensiz, tek renk ve parlak eşarplar ve şallar!

 

Elbette bir kombinin en önemli parçalarından biri! Eşarp veya şal! Özellikle son beş yıldır piyasaya damgasını vuran desensiz tek renk eşarp ve şallar bu sonbaharda da yerini koruyor. Eşarplardaki desen ve hareketliliğin yerini gömlek ve ceketlere bıraktığını görürsek moda piyasasının nasıl şekillendiğini de daha rahat anlayabiliriz. Özellikle pudra tonlar, çift katlı ve tüllerle desteklenmiş şallar hem klasik hem de spor kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir