Sezonun Tesettür Kap Modellerinde Kullanılan Ayrıntılar Nelerdir?

 

Tesettür giyim modanın etkisi ile beraber yaratıcı ve yenilikçi tasarımlara yer vermektedir. Bayanların tesettür modasına gösterdikleri ilgi ve yakın takip gerçekleştirmeleri ile beraber, tesettür giyime yönelik tasarlanan çeşitte çoğalmaktadır. Bu sezonun bayanlar tarafından kullanılacak olan kap ve mont modelleri renkli tasarımlar ile ortaya koyulmuştur. Tesettür kap modellerinde tek renk tasarımlar arasında yer alan cepli ve belden kuşaklı modeller, siyah, gri ve mürdüm tonlarında tasarlanmıştır. Tarzlarını oluştururken renkli kıyafetleri tercih eden bayanlar için ise çiçek desenli ürünler oluşturulmuştur. Büyük çiçek desenlerinin bulunduğu kap modelleri, sezonun trend ürünleri arasında yer almaktadır. Büyük ve farklı renklerdeki çiçek baskıları kullanılarak oluşturulan modellerde, renkli iç astar kullanılarak çarpıcı bir görünüm elde edilmektedir. Yeşil ve turuncunun tonlarında kullanılan iç astara ek olarak aynı renklerde düğme kullanımı sağlanmıştır.

 

Sezonun Trend Kap Modellerinde Kumaş Kullanımı Nasıl Oluşmuştur?

 

           Tesettür kap modelleri oluşturulduğu tasarımlarda farklı kumaş seçenekleri kullanılarak tasarlanmaktadır. Kaşe, keçe, triko, süet ve parlak kumaşlar kullanılmaktadır. Keçe kap modellerinde bordo renk tercih edilip, modelin yapısı ortaya çıkarılmıştır. Süet kap modelleri bu sezonun dikkat çeken ürünlerinden olmakla beraber, kesim özelliği ile dikkat çekmektedir. Üst beden kısmında oturan ve bel kısmından kuşaklı modeller ile oluşturulmuştur. Bu modeller spor ve dinamik bir havayı desteklemektedir. Günlük kullanımda konforlu ve şık modellerden biridir.

 

Sezonun Trend Kap Modellerinin Desen Ve Renk Ayrıntıları Nelerdir?

 

           Tesettür Kap modellerinde uygulanan desen özellikleri göz önüne alındığında renkli tasarımlar öne çıkmaktadır. Bu sezon büyük çiçek desenleri ve etnik desenler ön planda yer almaktadır. Kumaşlar üzerinde kullanılan etnik desenler en trend ürünleri oluşturmaktadır. Canlı renklerin hakim olduğu tasarımlarda, tek renk modeller ise haki ve gri tonlarında oluşturulmaktadır. Modellere ek olarak kürk ayrıntılar kullanılabilmektedir. Parlak kumaşlar ve fermuar, cep gibi ayrıntılar ön planda tutulmaktadır. Renkli tasarımlar, herkesin kendine uygun tarzı yakalamasında büyük rol oynamaktadır. Aynı zamanda birçok rengin yer aldığı modeller sayesinde farklı renkte pantolonlar ile takım yaratmak daha kolay hale gelmektedir. Kumaşların kaliteli kullanımı ve günün her saatinde kullanılabilecek tasarımların oluşturulması, tesettür modasının bayanlar tarafından yakından takip edilmesine neden olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir