Sezonun Moda Akımları Neler?

 

            Moda dünyası dinamik yapısı ile sürekli yenilenmekte ve kadınların stil ihtiyaçlarına cevap veren çözümleri ile adeta kasırgalar estirmekte. Birbirinden güzel ve yeni moda trendleri Paris Moda haftası ile birlikte kadınlarla buluştu. Oldukça marjinal çizgilerin de görüldüğü defilelerde, sokak modasının öne çıkan detayları da adeta göz kamaştırdı. Sezonun öne çıkan sokak stilleri ve moda trendlerine şöyle bir göz atalım:

 

– Kadife ağırlığı:

 

Bir kaç sezondur demode olarak nitelendirilen kadife, Paris moda haftası ile birlikte adeta küllerinden yeniden doğdu. gece kıyafetlerinden günlük kıyafetlere kadar tüm parçalarda kullanılan kadife, bu sezonun en popüler kumaşlarından birisi. Parlaklığı ile şıklığınızı arttıran ve dokusu sayesinde romantik bir görünümü kolaylıkla yakalamanıza yardımcı olan kadife parçalar, dolabınızda yerini şimdiden almalı. Özellikle koyu tonlarda kullanacağınız kafide parçalar, kış şıklığında yol göstericiniz olacak.

 

– Tül ve dantel bir arada:

 

Geçtiğimiz sezon oldukça popüler olan dantel ve tül parçalarla süslenmiş kıyafetler, yeni moda trendlerinde bir arada karşımıza çıkıyor. Tül ve dantelin bir arada kullanıldığı parçalar trend bir görünüm elde etmek isteyen kadınların ilk tercihlerinden birisi olacak. Özellikle gece davetlerinde bu ikisini bir arada kullanabileceğiniz gibi, günlük kıyafetlerde de tül ve dantel ile süslenmiş gömlekleri tercih edebilir ve modanın sıkı bir takipçisi olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz.

 

– Parlak detaylar gene ön planda:

 

Kıyafetlerde kullanılan parlak kumaşlar ve parlak detaylar, bu sezon da moda dünyasında popülerliğini kaybetmedi. Payetlerle işlenmiş kıyafetler, takılarda kullanılan taşlar ve sim detayları bu sezon da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Geçtiğimiz sezon popüler olan işleme modası, bu sezon yerini payetlerle işlemelere bıraktığını görüyoruz. Yaka ve kol manşetlerinde kullanılan payetler ise günlük kıyafetlerinize hareket katacak ve sizi kış aylarının soğuk kasvetinden kurtararak ışıldamanıza yardımcı olacak. Kıyafetlerde öne çıkan diğer bir detay ise fermuar. Abartılı fermuar detayları moda haftasında oldukça dikkat çekici bir görünüme sahipti. Eteklerden pardesülere kadar neredeyse tüm parçalarda kullanılan abartılı fermuar detayları, stili ile dikkat çekmek isteyen kadınların yardımcısı olacak. Farklı fermuar tasarımına sahip kıyafetlerle sizde moda ikonuna dönüşebilirsiniz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir