Bu Sezonun Gömlek Tuniklerinde Yeni Trendler Neler?

Bu yılın İlkbahar yaz kreasyonunda, ünlü markalar birbirinden şık gömlek tunikler hazırladı. Bu yılın modası keskin çizgilere sahip değil. Dolayısıyla her zevke hitap edebilecek, geniş bir yelpaze sunuluyor. Bu geniş seçimler, fiyat aralığı için de geçerli…

 Spor Ve Şık Tasarımlar

 

Bu sezonun gömlek tunikleri spor giyimle, iş yaşamını buluşturan bir şıklığı hedef alıyor. Yani satın alacağınız bir gömlek tuniği, hem iş yerinde hem de günlük yaşamda giyerek, çok amaçlı bir kullanım yakalamak söz konusu. Buna uygun olarak hazırlanan tasarımlarda tuniklerin beline uygulanan kuşaklar, derli toplu bir görünüm sunarken, günlük yaşamda dilerseniz bu kemeri kullanmadan salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Bu yılın gömlek tunikleri, bazı giyim markaları tarafından şifon kumaşlardan hazırlanarak, içine uygun bir astar yerleştirilmiş. Şifon kumaşlar, davetlerde ve özel günlerin giyim tarzında önemli bir yer sahibidir. Ancak bu kumaşlardan elde edilen spor kesimler, rahat kol ağızları ve uygun yakalarla bu tarz gömlekleri, günlük yaşamda da giymeniz mümkün.

 Yazlık Gömlek Tuniklerde Rahatlık

 

Yaz aylarının da önemli bir tercihi olan gömlek tunikler sıcak yaz günlerinde ferah bir esinti yaratıyorlar. Bu tuniklerde seçilen renkler, genellikle yaz rengi olarak tanımlayacağımız sıcak, açık ve canlı renkler. Renklerden bahsedilmişken hemen hatırlatalım ki, bu yılın en gözde renkleri arasında fuşya ve pembe tonları oldukça dikkat çekiyor. Bunun dışında krem rengi ve hatta her zamanın vazgeçilmezi olan beyaz tonları da kullanılıyor.

 

Genellikle bol kesim gömlek tunikler bu yazın trendi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bol kesimlerden hoşlanmayan bayanlar için, farklı markaların bedene oturan tasarımları da mevcut. Bu tasarımlarda etek boyları önemli bir kriter. Çünkü bir hayli uzun tutulan etek boyları ile bu tunikler bir taytla birlikte kombinlendiği gibi, sanki bir elbise havasında tek başına da giyilebiliyor. Etek uçlarında ise asimetrik kesimler ve süsleme amacı ile kullanılan işlemeler, oldukça başarılı bir görünüm sunuyor.

 

Yazlık gömlek tuniklerin abiye tasarımlarında, dantel işleme detayları ile karşılaşıyoruz. Bu tarz tunikler, el örgüsü çanta ve hafif topuklu ayakkabılarla kombinleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir