Bu Sezonun En Yeni Kot Tunik Modelleri Hangileri?

Kot kumaşı birçok kıyafette olduğu gibi son yıllarda tuniklerde de kullanılmaya başlandı. Kot kumaşın çok tercih edilmesinin sebebi, rahat bir giyim sağlaması, her ortamda rahatlıkla kullanılabilmesi ve çabuk kirlenmeyen, terletmeyen özelliklere sahip olması… Kot tunikler bu sezon da farklı detaylarla, bayanların ilgi odağı olmaya aday.

 Zımbalı Modellere Dönüş

 

Kot kumaşında oldukça başarılı bir süsleme unsuru olan zımba, bu sezon yeniden kullanılmaya başlandı. Zımba detayı ile süslenen kot tunik modelleri, bu sezon çok farklı özellikler sergiliyor. Bu geniş yelpazeye göre bedene oturan modellerden, göğüs altından aşağıya doğru yavaşça genişleyen veya tamamen bol kesime sahip olan modeller dikkat çekiyor. Bu sezonun ilgi gören modelleri arasında, kapişonlu kot tunik modelleri var. Özellikle bahar ayları için hazırlanan kapişonlu modeller, sabit kapişonlu veya çıkarılabilen kapişonlu olmak üzere iki türde tasarlandılar. Bu kapişon sadece süs olarak kullanılabileceği gibi, yağmurlu havalarda ıslanmaktan korunmak için de kullanılabilir. Kapişonlu modellerin özellikle bahar ayları için tasarlanmasında, bahar yağmurları düşünülmüş…

 Nakışlı Ve İncili Detaylar

 

Bu yılın moda kot tunik modelleri oldukça iddialı tasarımları içeriyor. Nakışlı modeller, hayli çarpıcı işlemelerle süslenmiş olarak sunuluyorlar. Bu nakışlar, dantel süslemeleri veya kot kumaşına uygun renk ipliklerle tasarlanan Anadolu motiflerini içeriyor. İşlemeler genellikle, tuniklerin sırt veya göğüs bölgesine yerleştiriliyor. Bu tarz tunikler, belinde işlemenin renklerine uygun bir kuşak ile tamamlanıyor. Yeni Sezonun kot tuniklerinde kullanılan mavi inci detayı, olumlu bir tepki ile karşılandı. Mavi inci şeklindeki taşlardan yapılan süslemeler, tuniklerin düğme kısmında, düğme yerine kullanılıyor. Aynı tasarım, kol kısımlarında kol düğmeleri için de geçerli. Kot tuniklerdeki inci süslemeler, düğmelerin dışında tuniğin yaka, sırt veya etek kısımlarında da kullanılıyor. Birbirinden dağınık olarak yerleştirilen bu inci süslemeler, bazen de bir motif oluşturuyor. Kot tuniklerde kullanılan bu süslemeler ile artık kot kumaşı, bu yazın gecelerinin de vazgeçilmezi olmaya aday durumda. Bu zarif süslemeler, kot kumaşını özel gün ve geceler için de giyilebilir hale getiriyor. Bu yılın trendlerinde her ortama uygun, şık ve spor kıyafetler hakim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir