Bu Sezon Uzun Elbise Modellerinde Öne Çıkan Tasarımlar Nelerdir?

Kapalı ve açık her tarzdan bayanların şık asil giyim tarzına sahip olmak için modayı yakından takip etmeleri şüphesiz bir gerçek olmaktadır. Her sezon içerisinde farklı model grupları birbirinden değişik tarzlarda trend olmaktadır. Her alanda kullanım sağlanacak nitelikte uzun elbise modelleri var olmaktadır. Tesettürlü veya açık fark etmeksizin elbise modelleri genel olarak yaz dönemlerinde daha açık renklerde tercih edilirken, kış aylarında koyu renkler hakim olmaktadır. 4 mevsimin vazgeçilmezi kırmızı ve siyah, tasarımların en gözde rengi olmaktadır. Özel günler için veya genel olarak kullanım özelliği olan günlük şık uzun elbiseler, pek çok farklılıkta tercih edilmektedir.

 

Günlük olarak tercih edilebilecek uzun elbise modelleri nelerdir?

 

Genel olarak günlük kullanımın çiçek renkleri salaş ve rahat elbiselerde de aynı rahatlığı simgelemektedir. Uzun elbiselerin en çok tercih edilen kullanım kolaylıklarından biri ise, acil durumlarda yap boz gibi parçaları bir araya getirircesine kombin yapmak zorunda bırakmıyor olmasıdır. Zamana karşı yarış durumlarında dolaplardaki favori uzun elbiseler tek parça kolaylığı ile hızlı ve seri hazırlanmak için tercih edilmektedir. Uzun düz ve siyah modeller yaz kış asla yerini farklı bir tarza bırakmamaktadır. Omuz dekolteli, sırt dekolteli olarak uzun elbiseler neon renklerde yoğun olarak bu sezon sıklıkla görülmektedir. En ünlü markaların koleksiyonlarında gözde parçalar olan düz salaş ve ip askılı modeller, zayıf ve uzun boylu görünüme sahip bayanlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

 

Uzun elbise modelleri özel gün ve günlük yaşam fark etmeksizin zirvede olan modelleri nelerdir?

 

Kadınların tek parça aşkının ifadesi olan uzun elbise modelleri, kombin gerektirmeyen ve özel olarak tasarlanan pek çok model arasında en çok tercih edilen parçalardan olmaktadır. Sarı ve kök yeşili renkleri ise daha çok özel tasarımlarda kumaş farklı dantel tasarımları ile tercih edilebilmektedir. Dantel ve boncuk işlemeli elbise modelleri, salaş ve uçuşan etekleri ile çok asil ve sade bir görünüm elde etmeyi sağlamaktadır. Elbise modelleri genel olarak her tarzda kullanımı sandalet ve topuksuz ayakkabı ile tercih edildiğinde günlük kullanıma her alanda uygun olmaktadır. Topuklu ayakkabı ve uygun tasarımlarda dolgu topuklar ile çok farklı alanlarda kullanıma da açık olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir