Bu Sene Tesettür Giyimde Neler Moda?

Tesettürlü bayanların kullandığı tesettür giyim modelleri, örtünmenin yanında şıklık da katılarak özel tasarımlar sayesinde yeni tarzlar yaratıyor. Tesettürlü bayanların ne denli modayı takip ederek aradıkları şıklık ve kaliteye ayak uydurmaya devam ettikleri görülüyor. Tesettürlü bayanlar dar olmayan ve vücut hatlarının belli olmadığı modelleri kullanırken renkler, tasarımlar, nakışlar gibi birçok tasarım faktörlerini arasından tercihlerini yapıyorlar. Belli bir sosyal kesim tarafından tercih edilen tesettür giyim sadece bir moda dalı olarak değil ayrıca kültürel bir anlayış olarak yaşam tarzını yansıtıyor. Belli standartlara bağlı kalarak oluşturulmaya çalışılan tasarımların henüz tam olarak gelişimini tamamlamış bir hale gelmediği söyleniyor. Bu nedenle tesettür modasının kendisini tekrarlayan modellerden oluştuğu iddiaları da gündemi meşgul etmiş.

 

Bu sene tesettür giyimde farklı olarak neler vardır?

 

Daha önce olmadığı kadar farzla ve farklı modelleri kullanıcılarına sunan firmalar rahatlık ve şıklık için özgün modeller sunmuşlar. Ayrıca düğün, mezuniyet, gece yemekleri ve doğum günleri gibi özel zamanlarda muhafazakârlıklarını koruyarak şık olmayı başarmışlar. Bu noktada tunik modelleri önemli bir yer ediniyor. Özellikle renkli, düz ve nakışlı tunikler gen tesettür giyimin bir parçası olmuş görünüyor. Bol paça pantolonlar günlük yaşamda tercih ediliyor. Ayrıca şalvarlar kullanılmaya devam edilmiş. Daha önce görülmeyen tayt modelleri tesettür giyim kombinlerine dahil edilmeye çalışılsa da bunun zor olduğu görüşü kullanıcılar tarafında ağır basıyor.

 

Bu sene öne çıkan modeller nelerdir?

 

Daha önce etnik desenlerin yer aldığı kreasyonlarda bu sene nakışlı ve çok renkli kıyafetler yer alıyor. Renkli gömlekler ve eteklerle, bol paça pantolonlar kombin edilmiş. Ayrıca eşarplar da motiflere rastlandığı söyleniyor. Dantel motifler özel günlerde gen kesim tarafından kullanılmaya devam edildiği görülüyor. Kaplar ve feraceler bolca kullanımdalar. Hem yazın hem de kışın kullanılacak modellerde mat, nut veya renkli modeller tercih edilmiş. Bu noktada nut renkler ile canlı renklerin birlikte kullanılmasını bilen bayanların kombinleri öne çıkıyor. Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen tesettür giyim modasında bu yıl kot pantolonların görüldüğü ve bunların yüksek topuklu ayakkabılarla kombinlendiğini görmek çok mümkün olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir