Bu Sene Hangi Tesettür Elbiseler Moda?

 

Tesettür elbise, dinimizin söylediği uzuvlarımızı kapatacak, hanımlar için tasarlanmış elbiselerdir. 2018 yılının modası yaz aylarına yaklaşırken hanımlar arasında hızla yayılıyor. Özellikle tesettürlü genç bayanların ilgisini toplayacak tesettür elbiseler satışa sunulmaktadır.

 

2018’de Tercih Edilebilecek Tesettür Elbiseler

 

Bu sene, pelerinli, tüllü ve genellikle tümden desenli tesettür elbise modelleri moda olmaya başladı. Tesettür pazarı sitesini incelediğimizde pelerin, tümden verilmiş desenler, kadife kumaş ve kabartmalar gözümüze çarpar. Aynı zamanda çoğu elbise belden kemerlidir. Elbiselerin üzerine şık kemerler kullanarak bu senenin modasını yakalayabilirsiniz.

 

Tesettür pazarı markasının 2018 koleksiyonunda ise yine pelerin, kadife elbise, belden kemer, iki parça görünümlü elbiseler ve dantel detayların yerini aldığını görüyoruz. 2018 yılında markalar en çok işleme ve kemer kullanma konusunda buluşuyorlar. Bu da bu senenin modası için hanımların aklında yeni kombin fikirleri oluşturmakta. Bu sene tesettür elbise çeşitlerinde moda olan renkler ise, bordo, zümrüt yeşil, gül kurusu ve mor renkler. İnceleyeceğiniz markaların koleksiyonlarında bu renklere sıklıkla rastlayabilirsiniz.

 

Tesettür Elbiseler Nasıl Kombinlenmeli?

 

İçinde bulunduğumuz yıl, zıt renklerin uyumu moda değil. Tersine, birbirine uyumlu renklerin tesettür elbise kombininde kullanıldığı dikkatimizi çeker. Örneğin bordo bir elbise tercih ediyorsanız üzerine kullanacağınız şal bordo ya da bordonun tonu bir renkte olmalıdır. Desenli elbiselerde sade şal, hatta sade elbiselerde bile desensiz şalların kullanıldığı 2018 yılında dikkatimizi çeker. Elbiselerde kullanacağımız kemerlerde sade şıklıktan yana olmalıdır. Bu sene moda olan tesettür elbise kemerlerinde sadelik en önemli detaydır.

 

Özellikle genç hanımların tercih ettiği kadife mor elbiselerde, kendinden kemerli elbiseler tercih edilebilir. Ya da bordo bir elbise ile şık bir kolye tercih ederek elbisenizin sadeliğini şıklığa dönüştürebilirsiniz. Bu sene elbiselerin üzerine uzun sade yelekler de tercih edilmektedir. Elbisenizin rengine uygun yelekler alarak birleştirebilirsiniz. Moda parçaları sitemizden takip ederek satın alabilirsiniz. İnternet sitelerinde markaların koleksiyonları ve 2018 tesettür elbise modelleri ile ilgili neler söyledikleri geniş olarak yer almaktadır. Alışverişinizi yaparken elbisenizin, şalınızın ve kemerinizin renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu sene tesettür elbiselerin fiyatları 50-150 tl arasında değişmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir