Robadan Tesettür Elbise Modelleri Nelerdir?

Tesettür; ellerin ve yüzün açıkta kalacak şekilde giyinilmesi olmakta ve tercih edilen kıyafetlerin bol, iç göstermeyen ve vücuda yapışmayan tasarımlarda olması gereklidir. Son dönemlerde artan çeşitlilik ile bu hassasiyetleri gözeten pek çok tesettür elbise modeli bulabilmek mümkün oluyor. Bunlar arasında robadan elbise modelleri en kullanışlı ve şık konbin parçaları olacaktır. Bu elbise modellerinde göğüs altından gelen etek kısmı düz olarak ve daha bol bir şekilde inmektedir.

 

Sade Tasarımlarda Robadan Elbiseler

 

Mor oldukça kibar bir renk olmakta ve bu tasarım elbise modellerinde hoş bir imaj oluşturmaktadır. Haki yeşil desenleri ile karışık mor bir eşarp ve siyah ayakkabılarla bu tarz bir elbise kombine edilebilir. Bordo renk tonunda modellerde hiç modası geçmeyen bir renk tonu olmakta ve kol kısımlarında kullanılan manşetler zarif bir uyum ortaya çıkarmaktadır. Açık renk tonunda elbise modellerini siyah şallar ile çok şık bir şekilde kombine edebilirsiniz.

 

Volan Kol Robadan Elbiseler

 

Bazı tesettür elbise modellerinde belden büzgülü şeklinde modellerde robadan tasarımlar içerisinde yer alır. Kollarda kullanılan volanlarda İspanyol kol modelleri şeklinde olabiliyor. Ancak bazı modellerde sadece bilek hizasından genişlerken, bazı modellerde daha dirsek kısmından genişleyen bir kolan kullanılabiliyor. Yaka kısmının ve bel kısmının büzgülü olması ile hem şık, hem de günlük alanlarda kullanılabilecek şık bir model elde edilebilir. Daha özel tasarım bir model olarak ise genişleyen kol uçlarında dantellere yer verilebilir. İndigo renk tonunda bir modelin uçlarında kullanılan siyah dantellerle siyah eşarp ile kombine edilebilir.

 

Robalı Kot Elbise

 

Genç bayanlar ise daha çok kot modeller tercih etmekte ve robalı tesettür elbise modellerinde hemen yaka kısımlarında başlayan roba tasarımları daha çok genç bayanlara hitap ediyor. Buz mavisi ince bir kot tasarım yaz mevsiminde hem ferah, hem de kullanışlı bir kombin parçası olabilir. Pudra renk tonunda bir şal ile kombine edilebilir. Robadan modellerde düz kesimlere daha yakın cepli modellerde bulunmaktadır. Bu modellerde ferace havası elde edebilirsiniz. Bazı modellerin yakalarında fular tarzı detaylarda yer alabilir, beyaz eşarplarla da bu modeller hoş bir şekilde kombine edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir