Resmi Takım Elbiseler

Takım elbiseler çalışan kadınlar kadar klasikten vazgeçemeyen ve ciddiyetten hoşlanan kadınların da her daim gözdesi olmuştur. Ayrıca önemli randevuların ve iş görüşmelerinin de olmazsa olmazlarındandır. Bu nedenle yerine göre giyinmesini bilen şık kadınların gardırobunda her zaman yerini almıştır. Gerçekten de ağırlığı kadar güzelliğiyle de dikkat çeken bir takım elbiseler, üzerinde bulunduğu kadını hem resmi hem de çekici gösterebilir.

 

Özellikle son beş yılda tasarlanan bayan takım elbise modellerinde erkeksi çizgilerden uzaklaşılmış ve feminen kesimler kullanılmaya başlanmıştır. Beli ve kalçaları örten ceket modelleri, dekoltesi olmayan gömlekler, parlak kumaşlar, sıcak renkler, ışıltılı düğmeler…

 

Birbirinden farklı tasarımlarıyla meraklılarına rahat seçim imkanı sunan bayan takım elbise modelleri etek ceket olabileceği gibi etek pantolon da olabilir. Etekte genellikle dizüstü modellerin ve yırtmaçların kullanıldığı takım elbiselerin pantolonlu tasarımlarında hem dar paça hem de modası hiçbir zaman geçmeyecek olan İspanyol paça modeller kullanılmaktadır. Ceketlerde birden fazla düğmeye oranla tek düğmeli ve düğmesiz modeller daha çok tercih edilmektedir.

 

2017 yılında bayan takım elbise modellerinde sade kumaşlar kadar ekose ve çizgili kumaşlara da yer verilmiştir. Kışlık modellerde kalın kumaşlar kullanılırken yazlık elbiselerde hem ince hem parlak kumaşlar tercih edilmektedir. Ciddiyetle birlikte şıklığın da ön plana çıktığı bu elbiselerde son yıllarda rahatlık da önem verilen konulardan olmuş ve rahat hareket imkanı sağlayan lycralı kumaşlar ayrıca tercih edilmeye başlanmıştır.

 

Her sezon olduğu gibi bu yılın yaz sezonunda da takım elbiselerde kullanılan renkler arasında siyah, lacivert ve gri beklenen yerini almış ama bu renklerin yanında mercan ve saks mavisi gibi çarpıcı renklere de yer verilmiştir. Bal sarısının da bu sezon takım elbiselere ışıltı kattığını görmekteyiz.

 

Hem topuklu ayakkabılarla hem de düz ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilecek takım elbiselerde modeline göre çanta, kolye, bileklik ve her türlü aksesuar kullanılabilir. İnci takıların daha fazla tercih edildiği bu elbiselerde fularlar da kullanımı gittikçe yaygınlaşan aksesuarlardandır. Özellikle koyu renkli elbiselere hareket katmak amacıyla kullanılan desenli fularlar elbiselerin ayrılmaz parçası haline gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir