Pelerinli Tesettür Abiye Modelleri

10- 15 yıl öncesine kadar tesettür giyim alanında tesettürlü hanımların kendilerine uygun farklı tasarımlar bulabilmesi nerede ise imkansız olurken, günümüzde belirli hassasiyetler dikkate alınarak hazırlanan çok geniş ürün çeşitleri bulunuyor. Artan çeşitlilik tesettür giyim alanında çok daha özel tasarımlar oluşmasına fırsat vermekte ve toplum içerisinde artık çok daha aktif olan tesettürlü hanımların çok daha özgüvenli bir şekilde kıyafet seçimleri yapmalarına imkân verilmektedir. Bu alanda pelerinli tesettür abiye modelleri son dönemlerin trend tasarımları arasında yer alıyor.

 

Kaftan Tarzında Pelerinli Modeller

 

Sade renk tonunda bir elbise modelinin üst kısmında kullanılan tül detaylı bir kaftan tasarımı bu tarz kullanımlarda çok şık uyumlar oluşturuyor. Fuşya renk tonunda bir elbise üzerinde kol ve yakalarda kullanılan altın sarısı işlemler, mürdüm tonlarında bir sade renk tonunda bir eşarp ile tamamlanabilir. Haki yeşil renk tonları da abiye alanında tesettürlü hanımlar çok beğendiği renk tonları olmaktadır. Elbisenin üst kısmından bel kısmına kadar inen tül detaylar kollardan sarkarak hoş bir tesettür abiye tarzı oluşturabiliyor. Haki yeşil renk tonunda modelleri parlak safran renk tonlarında şallar ile tamamlayabilirsiniz.

 

Pul Payet İşlemi Pelerinli Modeller

 

Mürdüm renk tonu birkaç sezondan bu yana çok beğenilen tesettür giyim renk tonları arasında yer alıyor. Üst kısmı tamamen kaplayan tül detaylarda elbise üzerinde desen olarak yer verilen pul payet işlemeleri zarif bir imaj oluşturacaktır. İşlemeler bazı modellerin uç kısımlarında yer alabiliyor ve kol kısımlarında da kullanılan altın renk tonunda işlemeler ile çok şık elbiseler elde edilebiliyor.

 

Tül Pelerinli Elbise Modelleri

 

Turkuaz renk tonu özellikle tesettür abiye bahar- yaz koleksiyonlarında zarif ve kibar bir kullanım olmaktadır. Etek kısımları kloş olarak hazırlanan modellerde üst kısımlarında kullanılan çiçek motifli tül pelerinler çok hoş uyumlar oluşturacaktır. Pelerin modellerinde sadece kol kısımlarından sarkan tül detayları ile de hem ağır, hem de çok kibar bir model elde edebilirsiniz. Özellikle lacivert renk tonunda bir model ile modern ve hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Pelerinli modellere tül detaylar, işlemeler çok yakışmakta, kullanım alanına, elbise rengine göre tasarımlar değişebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir