Ofis Şıklığı Önerileri Nelerdir?

Ofis Şıklığı Kombinleri

 

Kadınlar günlük kullanım için çok fazla kıyafeti kolaylıkla kombinleyebilirler. Ama bu kombinlerin büyük bir bölümü çalışan ve tesettürlü olan bayanlar için ofis, iş kıyafeti olarak ne yazık ki kullanılamıyor. Ofislerde veya iş yerlerinde kullanım için daha da özenli bir şekilde kıyafetlerinizi kombinlemeniz gerekli olabilir. Çünkü tesettür iş kıyafeti parçalarının kullanılması için bazı özellikleri içermesi gerekiyor. Bu özelliklere sahip olan kıyafetleri bir arada ve de uyum içerisinde kullanmak da bayanlar için biraz zor hale gelebiliyor. İlk olarak tesettür ofis giyim modellerde biraz resmi bir görünüme sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanında hem şık olup hem de modern bir görünüme de sahip olmanız beklentiler içinde yer alıyor. Tabi ki renk uyumu da gerekiyor. Ama biz öncelikli olarak resmi görünümden başlayabiliriz.

 

Ofis Şıklığı Nelerle Sağlanır?

 

Tesettür giyiminde ofis şıklığı gömlek ve de ceketlerle kolaylıkla sağlanabilir. Bir başka tercih ise de uzun tunik Ofis giyimin kombinleri için en zahmetsiz olan kıyafet gömleklerdir. Çünkü gömlekler ciddi, resmi bir havayı yansıtır. Aynı zamanda birlikte kullandığınız bir eteğin aynı anda resmi ofis havasına da bürünmesini sağlar. Yani bu, kombinlediğiniz kıyafeti etkisinin altına alması anlamına gelmektedir. Bu nedenle fazla miktarda gömlek ve uzun tunik satın almanız gerekiyor. Bunun yanında ise gömleklerinizin ve uzun tuniklerinizin arasında mutlaka bulunması gereken renk siyah ve beyazdır. Bu renklerin en güzel durduğu parça ise uzun tunik

Ofis giyim ceket ile de kolaylıkla sağlanabiliyor. İçinizden bluz giyip üzerine ise bir ceket attığınızda gayet şık ve de zarif bir görünüm kazanmış oluyorsunuz. Tercih ettiğiniz cekete uygun olarak pantolon veya etekler satın almayı da unutmayın. Eğer ceket desenli ise, pantolon veya etek kesinlikle düz olmalı. İki farklı olan desende parçayı kesinlikle bir arada kullanmamanızı öneririz.

 

Ofiste Modern Görünüm İsteyenler Neyi Tercih Etmeli?

 

Modern görünüm isteyen bayanlar kesinlikle çizgilerden kaçmamalıdır. Modern bir görünümü yansıtmak için çizgili kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Çizgiler her zaman dönemin en modern olan tasarımlarında kullanılıyor. Bu sebeple birkaç yıl önce bile satın aldığınız çizgili bir gömleği bile tereddütsüz giyebilirsiniz. Çünkü çizgiler her dönemin modasıdır. Bunun yanında uzun tunik her zaman size modern bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir