Nasıl Bir Tesettür Gömlek Sizi Anlatır?

Muhafazakâr kadın kimliğini tamamlayan giysilerden birisi de tesettür gömleklerdir. Günlük ya da özel gün ve gecelerde kullanılabilen tesettür gömlek modelleri artık her şehrin tesettür mağazasında rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerdir. Bulamadığınız zamanlarda da rahatlıkla online mağazalardan sipariş verebilirsiniz. Birçok tesettür markası, düğmeli haliyle gömlek düğmesiz haliyle bluz diyebileceğimiz bu ürünleri kataloglarına muhakkak koymuştur.

 

Nasıl Bir Gömlek?

 

Spor bir stiliniz varsa kot, koton, ekose ya da penye kumaşlardan yapılmış gömlekleri tercih edebilirsiniz. Yok, ben biraz şık biraz da ciddi bir görünüşe bürünmek istiyorum derseniz boyundan fularlı saten ya da krep gömlekler tam size göre. Ben her zaman şık görünmek ve ışıltılı durmak istiyorum diyorsanız ipek saten, kolları volanlı ya da fırfırlı modeller sizi yansıtabilir. Görüldüğü gibi son dönem tesettür gömlek modellerinde çok geniş bir tasarımcı rahatlığı var. Bu da her zevke kolayca ulaşılabilecek derecede çok yeni model demek. Önü kısa arkası uzun tufti gömlekler, pliseli, dantelli, kolları büzgülü ya da balon gömlekler muhafazakâr kadına hep romantik duruş veriyor. Bu duruşu istemeyenler sivri yaka, fermuar detaylı ya da V yaka gömlekleri tercih edebilir. Bir lady havası yakalamak isteyenler karpuz koldan şifon gömlekten, nervürlü modellerden kullanabilir.

 

Gördüğünüz gibi tesettür gömlek modelleri saymakla bitecek gibi değil. En iyisi size en yakın mağazaya ya da vaktiniz yoksa sanal mağazalardan birine uğrayarak hem muhafazakâr çizginizi hem de stilinizi koruyacak ya da tazeleyecek tesettür gömlek modelleri arasından birisini seçiniz. Sezonun trend renklerinden turuncu gibi parlak ya da mercan, yeşil, beyaz gibi duru renklerden birisini alabilir kendinizi olduğunuzdan şık gösterebilirsiniz. Pantolon eteklerinizi veya sadece eteklerinizin üzerine kullanacağınız gömleklerle hem rahat hem de stil sahibi olabilirsiniz.

 

Hangi Markaların Tesettür Gömlekleri Var?

 

Armine, Kayra, Zöhre, Setrems, Aker gibi artık çok bilinen markaların haricinde daha az tanınmış ama etkileyici tasarımlarıyla hemen sivrilmiş markaların da tesettür gömlek modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Benin , Alvina, Belle Belemir , Beha tesettür, Eva fashion, Everyday basic, Meryem Acar, Mevra, Missmira, NZL gibi daha bir çok markayı ve ürününü değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir