Nakışlı Abiyelerde Favori Modeller Nasıldır?

Tesettür abiyelerde yeni sezon modellerinde nakışlı abiyelerin ön planda olduğu görülmektedir. Nakış modası diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi abiyelerde de kendini göstermektedir. Tesettür abiyelerde nakışlı modellerin genellikle geniş etekli olduğu görülmektedir. Prenses model veya verev şeklinde etekleri bakışlarla süslü modeller göz alıcı bir görünüme sahiptir. Bu abiye modellerinin hakim yaka olduğu görülmektedir. Belden kuşaklı olan abiye modelleri somon, bebek mavisi, su yeşili, turkuaz, bordo, ekru, pudra gibi çeşitli renklerde olup nakışları da aynı renkte olmaktadır. Gösterişli modellerde nakışlar boncuklarla, incilerle süslenmiş olmaktadır. Parlak ve renkli taşlarla süslenmiş abiyelerde şık bir görünüm vardır. İnce el işçiliğinin örnekleri görülmektedir. Aynı zamanda üst kısmı komple işlemeli olan etek kısmı dar kesim ancak arkasında tül kuyruğu olan modeller bulunmaktadır.

 

Hakim Yaka Şeklindeki Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Tesettür abiyelerde en çok tercih edilenler arasında olan hakim yaka modellerde renk ve model çeşitliliği çok fazladır. Pileli olan tesettür abiye modellerinin astarlı olduğu görülmektedir. Bu modellerin uzun, kuyruklu olan elbise modelleri vardır. Kaliteli kumaşı sayesinde kırışmayan özellikte olduğu için rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Bu abiye ile yapılanacak kombinde yer alan hazır türban ise abiye renginde veya ona uygun başka bir renkte olmaktadır. Ayrıca arkasında pelerini olan modeller abiyeye ayrı bir hava katmaktadır. Ağırlık yapmayan şekilde olduğu içi kullanımı oldukça kolaydır.

 

Tüllü Olan Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Abiyelerde tüllü olan modellerde elbisenin parçası olan tüller aynı renk veya farklı renkte olmaktadır. Tüller belden aşağıya doğru dökümlü bir şekilde eteklere kadar uzanmaktadır. Pudra rengi, mor, kırmızı, saks mavisi üzerine siyah tüller kullanılmaktadır. Tesettür abiye modellerinde tüllü elbiselerin eteklerinde dar veya geniş kesim tercihe göre seçilmektedir. Bu tarz abiyeler ipek şallarla kombin yapılmaktadır. Topuklu ayakkabı ile şık bir görünüm sağlamaktadır. Nikah, kına, nişan gibi önemli günlerde şıklığı ile ilgi toplamaktadır. Tesettür abiye olarak yaka kısmında boncuklu işlemelere sahip modellerde eteklerdeki tüller birbirine uyumlu olmaktadır. Kuğu şeklinde tülleri olan abiyeler hem sade hemde zarif bir şekilde hoş görünümlü olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir