Modern Tesettür Giyim Trençkot Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

 

Her tesettürlü hanımın beğenileri farklıdır. Kullanım alanlarına göre de farklı kıyafetler tercih edilebilir. Trençkot tarzları da daha çalışan tesettürlü hanımlara özel kullanımlar olmaktadır. Bu alanda tesettür giyim kategorisinin en spor dış giyim ürünleri arasında bu modeller sayılabilir. Daha tunik havasında, kap tarzında, pardösüyü andıran modellerde bulunuyor. Bu alanda kot modeller, lacivert renk tonları yeniş sezonun öne çıkan tasarımları arasında yer alıyor.

 

Bağcıklı Trençkot Modelleri

 

Trençkot tasarımlarında kalın kuşaklar öne çıkar. Geniş yakalar da bu modellerin karakteristik özellikleri arasında yer alıyor. Yeni sezon modeller içerisinde ise fermuarlı kullanımlar içerisinde belden sade bir ip ile bağlanan tasarımlarda bulunuyor. Kot modeller öne çıkmakta; apoletleri, cep detayları, geniş yakaları ile modern kullanımlar oluşturmaktadır. Oliv, lacivert, krem renk tonlarında birbirinden şık modeller yeni sezon vitrinlerinde yer almaya başladı. Kalın kemerler halinde kullanılan modellerde çift sıra düğmelerde görülebiliyor. Tek sıra kenar kısımlarında uzun yakaları olan modellerde olmaktadır. Bu alanda tesettür giyim trençkot modellerinin daha diz altında tasarımları da bulunmaktadır. Haki yeşil modellerde hoş modeller oluşturmakta ve mürdüm renk tonlarında şallar ile kombine edilerek uyumlu kullanımlar elde edilmektedir.

 

Spor Tarzlara Özel Trençkot Seçenekleri

 

Kapüşon detayları her zaman olduğu gibi spor kullanımlar oluşturuyor. Daha hafif kumaşlardan elde edilen trençkotlarda lacivert ve safran renk tonları da boru paça kot pantolonlarla uyumlu ve kullanışlı tarzlar oluşturmaktadır. Torba cep tasarımlarının yanı sıra yaka kısımlarında metal ya da harf baskıları da yer alabilmektedir. Daha yağmurluk havası veren modeller ince kumaşlarla sunularak yaz aylarında tercih edilebilecek hazır bir kombin oluşturmaktadır. Belden büzgülü modeller trençkot tasarımları içerisinde de yer almakta ve tesettür giyim alanında hemen hemen her kategoride kullanılmaktadır.

 

Pardösü havası verilen daha sade modeller ve klasik tarzlarda bu kullanımlar arasında yer alabiliyor. Yeni sezon modellerde daha hafif kumaşlar ve daha uzun etek boyları dikkat çekmektedir. Boru paça pantolonlar ile bu modeller kombine edilebilmektedir. Geniş yakalarda yerini daha çok hakim yaka şeklinde tasarımlara bırakmış ve hemen hemen her beden tesettürlü bayanlar için uyumlu modeller sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir