Modern Tesettür Giyim Tarzı Nasıl Olur?

 

Kadınlar çok eski çağlardan beri bakımlarına, şıklıklarına, güzellik ve görünüşlerine, giyimlerine ve zerafetletlerine oldukça önem verirler. Günümüz moda dünyasında da, her yaşta kadının kendine özgü bir stil anlayışı ve giyinişi vardır. İster açık olsun ister muhafazakâr olsun, her tarzda ve her şekilde kıyafetleri kendilerine uydurup, kendi tarzlarını kendileri yaratır kadınlar Günümüzde her tarzdan, her inançtan ve her görüşte insan için modern giyim mağazaları ve buna uygun giysi modelleri vardır. Tesettür giyim ise muhafazakâr giyimin bir parçası olup, her zevke uygun çeşitli modelleri, tamamlayıcı ürünleri ve kombinleri vardır. Tesettür giyim bir tarzdır ve her kadın binlerce parça içinden kendine uyanı seçerek kendi tarzını kendisi yaratır. Peki,

 

Tesettür Giyim Modellerinde En Çok Tercih Edilen Ürünler Hangileridir?

 

Tesettür giyim modellerinde en çok tercih edilen ürünleri; pardesü, kap, yelek, ceket, elbise, tunik, etek şeklinde sıralayabiliriz.

 

Bunların tamamlayıcısı olarak da yine bu modellere uygun takı, çanta, ayakkabı gibi ürünler kullanıldığında, tesettür giyimde modernlik algısı yaratılmış olur.

 

Yine tesettür giyimde kullanılan diğer ürünler arasında; eşarp, şal, bone, kolluk, eşarp iğnesi, boyunluk vs. vardır.

 

Modern Tesettür Giyim Tarzı Nasıl olur?

 

Modern muhafazakar giyim tarzını benimseyen, tesettür giyim ve kapalı kıyafetleri tercih eden genç kızlar ve kadınlar, kendi giyim şekillerine ve kendi tarzlarına uygun olan, tesettür giyimin en modern modellerini, yine tesettür giyimde kullanılan tamamlayıcı ürünleri kullanarak oluşturabilirler. Birden fazla renk kullanmak, renkleri giysilerin tarzlarına uygun tonlarda kullanmak, giyinişe uygun tamamlayıcı ürünleri bunlara uyarak kombine etmek, tesettür giyim hakkında her şeyi ve her mağazayı araştırıp fikir almak ve farklı kombinler deneyerek modernlik konusunda cesaretli olmak gerekir.

 

Örneğin kullanılan şal ve eşarpları bile farklı tarzda bağlayarak ve farklı takı ve aksesuarlar kullanarak şıklık kazanılabilmekte ve tesettür giyimde modernlik algısı oluşturulabilmektedir.

 

Son yıllarda günlük giyilebilecek olan sade giysi modellerinin dışında artık daha iddialı giysi modelleri tasarlanmaya başlanmıştır.

 

Örneğin üstüne bluz giyilen, bağcığı önden ya da arkadan olan hırka modelleri bu sezonda oldukça ilgi görmektedir.

 

Askılı ve pileli etekli tesettür kıyafetler ve bol kesim giysiler, modern bir hava katmaktadır. Modern Tesettür giyim tarzı, modaya uygun giyinme ile olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir