Moda Tasarımına Büyük Kazanç Olan Uzun Tunik Modelleri Nelerdir?

Tasarım olarak en çok tercih edilen uzun tunik modelleri nelerdir?

 

Günlük şıklığın ve özel zamanlardaki şıklığın en güzel parçası olan uzun tunikler, birçok tasarım ve baskıya hâkim olarak her alanda, kadın kombinlerinin her anında kullanıma açık bir yapıya ve pratikliğe sahip olmaktadır. Özel olarak en güzel biçimleri ortaya sergileyen duruşu ve uzunluğu, birçok tasarım yapma ihtiyacını da ortaya çıkarmış bulunmaktadır. Tuniklerin harika kesimleri genellikle kapalı bayanların tercihi olsa da önü açık kesimleri, açık bayanlarında sıklıkla tercih ettiği bir model olmaktadır. Günlük kullanıma uygun uzun tunikler genel olarak küçük bir aksesuar ile bütünleşince her alanda kullanıma uygun olabilmektedir.

 

Uzun tunik modellerinin en sık kullanılan tasarımları nelerdir?

 

Birbirinden farklı kullanım alanlarına hitap eden uzun tunikler önü kapalı kesimleri ile tesettürlü bayanların şıklığında büyük rol oynamaktadır. Uzun ve önü kapalı tunikler, yasa kol modası ile son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Sade olmayı tercih eden bayanlar için siyah ve koyu renkler yaz aylarında da kullanılabilmektedir. Daha renkli bir görünüme kavuşmayı tercih eden bayanların özellikle pembe, fuşya, soft ve duru bir sarı, turkuaz, kırmızı ve daha alaca renkleri tercih etmeleri, kombin oluşturmak için ise, daha çok alttan beyaz ve açık renkli dar paça pantolon modelleri giymeleri gerekmektedir. Tesettürlü bayanların en büyük lüksü ve kombin kolaylığı ise, eşarpları ile tuniklerin uyumunu yakalayarak mükemmel bir görünüme kavuşabilirler.

 

Uzun tunik modellerin bu sezon renk uyumları nasıl olmaktadır?

 

Tunikler kombinin en önemli ve önde olan parçasını oluşturduğu için daha çok renk uyumunu bütünleştirmek adına eşarplar ile zıt renklerde tercih edilmesi gerekmektedir. Tesettürlü bayanlar uzun kesimlerde olan tunik modelleri tercih ettikleri zaman, tuniğin rengine ve üzerindeki baskı hareketlerine göre eşarp seçmek her bakımdan daha sade ve zarif görünüm elde etmeyi sağlamaktadır. Özellikle kombin seçeneklerinde her alanda renkli kıyafet tercihi, daha hareketsiz koyu ve soft eşarp seçmekle uyumlu bir tercih elde edilmiş olmaktadır. Kapşonlu uzun kesim tunik modelleri genel olarak spor kesime hakim olduğu için sadece günlük olarak kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir