Moda Kavramına Genel Bakış

 

Yaşam denilen insanlara sunulan bu çok özel masalın içinde, sonunun ne zaman biteceğini bilemesek de yaşamı olabildiğine keyifli, güzel geçirmek için yine kendimizce yarattığımız kimi olgular var. Bu olguların başında her ne kadar kadınlar için daha önemli olsa da günümüzde çocuklar ve erkekler için de önemli hale gelmeye başlayan moda kavramı var.

 

İnsanın toplumsal bir varlık olduğu göz önüne alınırsa asgari şartlarda da olsa modaya uygun giyinmesinin önemi ortaya çıkıyor. Son yıllarda vintage gibi eski giysilerin giyilmesi gündeme gelse de bunların da giyilebilmesi sürekli olarak mümkün değil. Dahası o noktada bile günün modasını yakalamak gerekiyor.

 

 2018 İlkbahar Yaz Modasında Öne Çıkanlar

 

Bu temel bilgilerden sonra bu ilkbahar, yaz ne giyeceğiz sorusunun yanıtı yakın dönemlerde yapılan moda haftalarından yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı.

 

Bu yaz ve ilkbahar yaşımız kaç olursa olsun puanlı kıyafetlere bürüneceğiz gibi görünüyor zira puanlı giysiler oldukça popüler. İrili, ufaklı tüm formlarda bu noktacıklar yer alıyor. Özellikle ilkbaharda ise karşımıza pelerinler çıkıyor ki ılık yağmurları düşündüğümüzde pelerin giymenin başlı başına bir güzellik olacağını söylemeye bile gerek yok.

 

Son yılların gözdesi olan deriler bu dönem daha feminen bir çizgide karşımıza çıkarken sezonun belki de en iddialı tarzı sandalet içine giyilecek çoraplardan geçiyor. Bu sezon oldukça moda olmuş durumda. Pembe sezonun rengi olurken aynı anda birden çok çanta takmanın da defilelerde öne çıktığını belirtelim.

 

Modaya Uygun Giyinmenin Püf Noktaları

 

Görüldüğü üzere bu ilkbahar yaz değişik alternatifler karşımıza çıkıyor ama sırf moda diye insanın tüm bu kıyafetleri uyumuna dikkat etmeden giymemesi gerekiyor. Özellikle puanlı giysileri seçenlerin kendi bedenlerine uygun olan büyüklükte noktalar olan kıyafetleri seçmesinde fayda var.

 

Eğer sandalet içinde çorap giyemem diyorsanız kendinizi zorlamanıza da gerek yok. Onun yerine modada karşınıza çıkan diğer tarzları deneyebilirsiniz. Pelerin seçiminde de boyu kısa olanların mini boyları tercih etmesinde fayda olduğu, aksi halde daha kısa boylu görünecekleri kesin.

 

Keza seçilen giysiler kişinin gideceği yere, yaşına da uygun olmalı ve kişinin kendi tarzından izler taşımalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir