Moda Akımlarında Ön Plana Çıkan Sezon Yenilikleri Nelerdir?

 

Soğuk kış günlerinin gelmesi ile birlikte moda dünyasında da uygun kombinler ve trendlerin varlığı kendini en açık hali ile ifade ediyor ve kadınların tarzlarına yansıyarak ortaya çıkıyor. Sezonun moda trendlerindeki yenilikler ve kıyafet kombinlerinde uygulanması gereken detaylar şöyledir:

 

Trikoların yoğun kullanımı

 

Bu kış sezonunda en çarpıcı moda detaylarının başında triko ürünler gelmekte. Oversize modası ile birlikte ön plana çıkan kazaklar, hırkalar ve triko ceketler sezonun en hit parçaları arasında yer alıyor ve kombinlerde oldukça sık kullanılıyor. Kış kombinlerinde mutlaka triko ürünlere yer verilmeli ve sezon şıklığı oluştururken triko detayları ön planda tutulmalıdır. Triko seçimlerinde büyük örgü kullanımına dikkat edilmeli, trikolar üzerinde çeşitli detaylarla süslemiş ürünler tercih edilmelidir. Özellikle peluş ve trikonun bir arada kullanıldığı parçalar ile kombin oluşturmak kış şıklığını ve trend görünümü size getirecektir.

 

Nubuk kullanımı

 

Ceketlerden üst giyime, eteklerden pantolonlara kadar birçok üründe kullanılan nubuk, bu sezonun diğer bir popüler moda görünümü. Özellikle taba ve siyah renkleri ile bir arada kullanılan nubuk ürünler sezon şıklığına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Günlük kullanım, iş hayatı ve gece davetleri gibi farklı alanlarda kullanım imkanı tanıyan nubuk kumaşlar, her alanda stil sahibi bir görüntü yaratmak için oldukça yardımcı ve geniş seçenekli ürünler arasında bulunuyor. Nubuk çanta ve ayakkabılar da kıyafetleri tamamlamada kullanılabilir. Ancak ayakkabı ve çanta tercihlerinde bordo, yeşil ve lacivert gibi standartların dışına çıkarak renk seçimlerini gerçekleştirmek önemli bir stil detayıdır.

 

Kadife elbiseler

 

Gece kıyafetlerinde en sık kullanılan kumaşlardan biri olan kadife, bu sezon sokak modasına da hızlı bir giriş yatı. Günlük kombinlerde kadife elbiseler, etekler, ceketler ve pantolonlar sezon şıklığını yansıtmak için tercih edilmesi gereken ürünler arasında bulunuyor. Kadife elbise seçimlerinde elbiselerin özellikle bel kısmında hareket olmasına dikkat edilmeli, çeşitli döküm ve dikiş özellikleri ile ön plana çıkan modeller arasından tercih yapılmalıdır. Seçilen kadife kumaşın parlak ve yumuşak bir dokuya sahip olması da sezonun trend görünümü açısından olmazsa olmazlar arasında yer alan bir moda detayıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir