Mevsime Göre Tesettür Kap Modeli Nasıl Olmalıdır?

 

            Tesettür kap modelleri genellikle üst giyim olarak tercih edilen kıyafetlerdir. Bu nedenle, tesettür kap modelleri sadece şık görünmek ya da tarz yaratmak için tercih edilmemelidir. Dış giyim olduğu için aynı zamanda bazı koruyucu işlevleri de olmalıdır. Bu koruyucu işlevler genel olarak mevsimlere göre değişkenlik gösterir. Yaz mevsiminde terlemeyi önleyici olurken kış mevsiminde de soğuğa karşı dayanıklılığını ortaya koymalıdır. Mevsime göre tercih edilecek tesettür kap modelleri bu açıdan belli başlı özellikleri de taşıması gerekmektedir. Tüm bu hususlar dahilinde mutlaka tesettür kap modeli alırken öncelikle mevsimsel özellikleri dikkate almak gerekir.

 

Kış Mevsiminde Tesettür Kap Modeli Nasıl Tercih Edilmelidir?

 

Kış mevsiminde tercih edilecek tüm kıyafetler öncelikle bazı özellikleri taşıması gerekmektedir. Bu özellikler kıyafet üzerinde olduğu sürece hem mevsime göre ideal kıyafeti tercih etmiş olursunuz hem de kıyafetin koruyuculuğunu üstünüzde hissedersiniz. Bu açıdan özellikle kış mevsiminde tercih edilmesi gereken tesettür kap modelleri kesinlikle kış mevsimine uygun kumaştan üretilmiş olmalıdır. Kaşe ya da kalın kumaşlardan üretilmiş modelleri sonbahar mevsiminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde ince ve mevsime uygun olmayan kumaşlar tarz yaratılması konusunda da sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Kombin açısından uygun kıyafetleri tercih etmek istiyorsanız mutlaka yeni sezon ürünlere göz atmanız gerekmektedir.

 

Yaz Mevsiminde Tesettür Kap Modeli Nasıl Tercih Edilmelidir?

 

Yaz mevsiminde tesettür kap modelleri daha kolay şekilde tercih edilebilir. Çünkü yaz mevsimi ince kumaşları ve renkli kombinleri en fazla taşıyan mevsimdir. Bu mevsimde kişi sağlığı açısından da öncelikli olarak tercih edilmesi gereken tesettür kap modeli pamuklu kumaşlardır. Çünkü pamuklu kumaşlar yapıları gereği teri hapseden ve dışa yansıtmayan bir dokuya sahiptir. Böylece, tesettür içerisinde fazla terlemeyi önleyerek, sağlığınızı da koruyacaktır.

 

Yaz mevsimine uygun tesettür kap modelleri hemen hemen her sezon rahatlıkla bulunabilir. Kıyafet tercihi konusunda kararsız duruma düşerseniz internet üzerinden de bir araştırma yaparak uygun modelleri seçebilirsiniz. Yaz mevsiminde tercih edeceğiniz modellerde sadece kumaş türüne değil modelin yapısına da dikkat etmelisiniz. Özellikle, boyun kısmından kapalı eşarplar kullanıyorsanız, kap modellerinde boyun kısmında açıklık bırakabilirsiniz. Bu sayede, boyundaki terlemeleri de önleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir