Kot Gömleklerle Nasıl Kombin Yapılır?

Bayanlar için kot gömlekler spor şıklığın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kot gömlek bayan modelleri arasında işlemeli modeller büyük ilgi görmektedir. Yakalarda yer alan süs detayları ve omuzlara işlenen işlemeler kot gömleklerin daha şık ve popüler olmasını sağlamaktadır.

 

           Kot gömlek bayan kombini nasıl yapılabilir? Şık bir kot gömleği deri bir pantolon yada etekle kombinlemek çok zarif ve güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Diğer bir kombin seçeneği ise kot gömleklerin kot pantolonlarla giyinmek olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta iki parçadan birinin rengini daha koyu tercih etmek olmalıdır. Kot gömleklerin renkli etek ve pantolonlarla kombini farklı ve mükemmel bir görünüm kazandıracaktır.

 

Modası her zaman var olacak parçalardan olan kot gömlekler, her mevsim giyilebilir olması yönünden de çok yaygın kullanılmaktadır. Kombin kolaylığı sağlaması da ayrı bir avantajı olmaktadır. Kot gömleği ceket gibi kullanmakta ayrı bir alternatiftir. Birçok kot gömlek bayan model ve markaları mevcuttur. Bu markalar arasında Colin’s, Mavi, Koton, LCW, Defacto ve Bershka yer almaktadır. Bu markalarda da çok çeşitli kot gömlek modelleri yer almaktadır. Kot gömleklerin en büyük özelliği tüm renklerle kolaylıkla kombin yapılabilmesidir. Kot gömlekler sadece bayanlar değil erkekler tarafından da çok fazla talep edilmektedir.

 

Kot gömlek bayan gardrobunda mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Spor şıklığın yanı sıra farklı kombinleme ile klasik bir şıklıkta oluşturulabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde kullanılan kot gömlekler hem şıklık hem de rahatlık isteyenler için gözde olmaktadır. Kot gömlekler nasıl temizlenir? Yıkama öncesi ürün yıkama talimatı mutlaka okunmalı ve ona uygun program seçilmelidir. Kot gömlekleri daha uzun süre kullanabilmek için gömlek ters çevrilip yıkanmalıdır. Gömleğin beraberinde yıkanacağı çamaşırlarda gömleğe uygun olmalıdır. Yoksa renginde atmalar oluşur. Yıkandıktan sonra direk güneşe maruz bırakılmamalıdır. Kurutma için kuru ve karanlık bir yer tercih edilmelidir. Gömleği direk güneşe maruz bırakmak renginin atmasına ve solmasına neden olmaktadır. Gömleğe leke bulaştığında ilk yapılması gereken lekenin kurumasını beklemek olmalıdır. Daha sonra leke sıcak su ile çözdürülmelidir. Kalan lekeyi çıkarmak için sabun ya da cilde dost deterjanlar kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir