Kot Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Kot gömlek bayan modası

 

Hem hanımlar hem de beyler için kot gömlek belki de modası asla geçmeyecek tek parçadır. Sokak stiline bakıldığında herkesin üzerinde birer kot gömlek görür olduk. 80’lerde insanlara verdiği spor hava ile kullanılmaya başlayan ve git gide popülerleşen gömlekler, özellikle değişik kot gömlek bayan modelleri ile son bir kaç yılda oldukça değişime ve gelişime uğramıştır.

 

Kullanılan yaka süsleri, kumaşa işlenen değişik pul ve boncuklar, fermuar detayları, taşlar ile kot gömlek bayan modası her yıl olduğu gibi bu yıl da moda olacağını garantiliyor. Peki kot gömlek nasıl giyilir, ne ile kombinlenir biraz bununla ilgili bilgi verelim.

 

Kot gömlek-kot pantolon uyumu nasıl olur?

 

Kot kumaş sert ve kaba görünümlü bir kumaş olduğundan, hem alt hem üst için aynı 2 kumaşı kullanma fikri ilk başta garip gelebilir. Fakat kot gömlek-kot pantolon modası hala etkinliğini sürdürüyor. Fakat bu görünümde ekstra şıklık ve farklılık yakalamak istiyorsanız kullandığınız parçaları aynı kot renginde kullanmamanız gerekiyor.

 

Kot gömleklerin eteklerle kullanımı nasıl olur?

 

Kot gömlekleri canlı renkli eteklerle kullanmamak için pek çok sebebiniz var. Zira kot, klasik rengi itibari ile, her tür renge uyum sağlayabiliyor. Bu arada deri etek ve kot gömlek uyumunu da es geçmemek gerekiyor. Zamanında pek çok ünlü tarafından deri etek-kot gömlek uyumu denenmiş ve oldukça başarılı olmuştu.

 

Kot gömlekleri ceket gibi kullanmak

 

Kot gömleğinizi ceket gibi kullanmaktan çekinmeyin. Gömleğinizin düğmelerini açık bırakarak içine baskılı tişörtlerinizi veya askılı üstlerinizi giyebilirsiniz. Bu stil en çok sonbahar ve bahar gibi sert mevsimsel geçişlerde iyi gitmektedir.

 

Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

 

Kot gömlekler çoğunlukla günlük ve spor bir görüntü ile kullanıldığı için ayakkabı seçiminiz de buna uygun olmalıdır. Rahat ve düz spor ayakkabılar başlıca tercihiniz olabilir. Elbet bu konuda kendinizi sınırlamayın. Renkli kumaş kanvas ayakkabılar, farklı tarzda babetler, hatta daha şık etekli kombinlerde ince topuk stilettolar kullanarak yaratıcılığınızı gösterin.

 

Kot gömlek ile neler kombinlenemez?

 

Nelerin kombinleneceğini bildikten sonra bir de kot gömlek bayan modasında giyilemeyecek parçalara değinmek gerekiyor. Kalem kumaş etekler, kot gömlek için kesinlikle bir yasak bölgesi teşkil ediyor. Çünkü bu iki parça birbirine asla uyum sağlayamıyor. Ayrıca bol paça kumaş pantolonlar, yünlü kumaşlı alt parçalar da kot gömlekler ile beraber giyilemeyecek başlıca parçaların arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir