Kot Gömlek Modellerinde Dikkat Çeken Detaylar Neler ?

Modayı takip ederek, kendi tarzını yaratmak isteyen bayanların vazgeçilmezi şu sıralar kot gömlek modelleridir. Kot gömlekler ile çok farklı kombin seçeneklerini yaratmak mümkün. Oldukça kullanışlı olan kot gömlek bayan modelleri özellikle kot pantolonlarla sıkça kullanılıyor. Kot gömlek modellerinde ise bir birinden çeşitli ve göz alıcı detaylar da kullanılmaktadır.

 

FARKLI KOT GÖMLEK MODELLERİ

 

Kot gömlek modelleri hem sade hem de göz alıcı özelliklere sahiptir. Böylelikle her tarzda giyinen bayanlar bu ürünlerle kendi kombi modellerine katkıda bulunabilirler. Sade ve açık tonlarda kot gömlek modeli ile hemen hemen her pantolon şık duracaktır. Beyaz pantolon veya açık renklerde bir kot pantolon ile günlük şıklık yaratılabilir. Öte yandan koyu tonlarda kot gömlek modelleri de bulunmaktadır. Bu seçim ise tamamen bayanların zevklerine bağlıdır.

Kot gömlek modelleri, tesettür moda sektöründe de ön plandadır. Uzun ve salaş kesimli kot gömlek modelleri, tesettürlü bayanların gün içerisinde rahat ve şık hissetmelerine neden oluyor. Kot gömlek modellerinde cep detayları bulunuyor. Bazı modellerde ceplerde işlemeler bulunabiliyor. Aynı zamanda yaka kısmında işleme ve boncuklar da şık ve dikkat çekici bir detaydır. Bir birinden değişik kot gömlek bayan modelleri ile her zaman farklı bir şıklık ortaya koymak da mümkün.

 

KOT GÖMLEKLERLE NASIL ŞIK OLUNABİLİR?

 

Kot gömlek modelleri hem kışın hem de yaz aylarında kullanılabilen, önemli bir parçadır. Kot gömleklerin bazıları ceket gibi tercih edilebilir. Bir tişört veya askılı bir badi üzerine kot gömlek tercih edilebilir. Aynı zamanda bahar ve yaz ayları için de kot gömlek seçenekleri var. Daha ince bir kot kumaşından üretilen gömlekler son derece kullanışlıdır. Bazı modellerinde kol kısmında detaylar yer alabilir. Kolsuz kot gömlek modelleri de yaz ayları için uygundur. Bu tür kot gömlekleri kısa şort veya eteklerle kombin edilebilir. Son yıllarda kot gömlek bayan seçeneklerinde çok fazla çeşitlilik söz konusudur. Bu da kot gömlek ürünlerinin farklı şekillerde kullanımına da yol açtı. Özellikle uzun ve bol kesimli eteklerle de, kot gömlekler kullanılabilir. Mini ve deri eteklerle kot bir gömlek kullanımı da son yıllarda özellikle ünlüler tarafından sıkça tercih edilmeye başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir