Kombin Yaparken Neleri Bilmeliyim?

Tesettür kombin yapmak eğer bir dolap dolusu elbisemiz varsa en çok sevdiğimiz işlerden birisidir. Dışarı çıksak da çıkmasak da dolabımızdan seçerek birbirine uydurduğumuz giysileri aynı zamanda ayakkabı, çanta, uygun eşarp ve aksesuarla tamamlamak en büyük hobilerimiz arasında yer almaktadır. Bununla birlikte aynı zamanda modaya ilgi duyarak yeteneklerimizi de geliştirmemizi sağlayan bu hobiler etrafımızda bulunan insanlar için de değerli bir fikir olabilmektedir. Bu sebeple tesettür kombin yaparken yalnızca kendi zevklerimize göre değil aynı zamanda bu konuda gerekli araştırmaları alarak ve dikkat edilmesi gereken ince nokta ve detayları öğrenerek bu işi yaparsak ileride meslek olarak benimseyip kendi markalarımızı ya da kombinlerimizi oluşturma ihtimalimiz de her zaman mevcuttur.

 

Kombin Yaparken Nelere Önem Verilir?

 

           Tesettür kombin yaparken dikkat gösterilmesi gereken en önemli iki nokta kumaş bütünlüğü ve renktir. Renkler sadece gözün algıladığı belirgin dört ya da beş renkten ibaret düşünülmemeli bu ana renklerin ara tonları da bilinmeli, sıcak renkler ve soğuk renkler de tam olarak tanınmalıdır. Ayrıca cilt tonu alt rengi olarak bilinen kavram da öğrenilerek kişinin kendi cilt tonuna uygun olan renkleri kullanması oldukça önemlidir. Altın ve gümüş testi ile kolayca kendi evinizde yapabileceğiniz bu test ile soğuk olan renklere mi (mavi, mor ve gri tonları) yoksa sıcak renklere mi (sarı, kırmızı ve pembe tonları) daha uyumlu bir teniniz olduğunu anlayabilirsiniz. Kombin için gerekli sıcak, soğuk, ara ya da ana renkleri tanıyıp seçim yaptıktan sonra ise kumaş uyumuna dikkat edilmelidir. Bu konuda internet üzerinden teknik bilgi elde edilebileceği gibi ilk aşamada tüm giysilerin iç etiketlerinde yazan bu bilgi okunarak da öğrenilmeye başlanabilir. Pamuklu kumaşlar, viskon kumaşlar, naylon kumaşlar ve saten, ipek gibi değerli kumaşların birbiri ile uyumu üzerine çalışılmalı ve parçalar buna göre seçilmelidir.

 

Aksesuar Kullanımı

 

Kombinlerde aksesuar kullanımı oldukça önemlidir. Bu aksesuarlar, yüzükler kolyeler ve bileklikler olabildiği gibi günlük hayatta kullanılan kol saati, güneş gözlüğü, eşarp tokası ve bel kemeri de birer aksesuar ve uyumlu parça haline dönüştürülerek kombinlerde yerini alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir