Kışlık Elbise Seçimleri

Kışlık elbiselerde en çok tercih edilebilecek modeller yün iplikten yapılan örgülerdir. Bu örgüler sizi sıcak tutacaktır. Kışın genelde kalın kıyafetler tercih edilmektedir. Ülkemizde yaşanan soğuk havalardan dolayı yün örgüler revaçtadır. Uzun hırkalar ve ceketler, 2017 trendleri arasında yerini almıştır ve bu trend pekte bitecek gibi görünmüyor. Kışlık elbise modelleri arasında siyah ve gri renkleri ağırlıklı kullanılmaktadır. Özellikle örgü model elbiseler çok talep görmektedir. Bu örgü elbiseler gerek makine gerekse el örgüsü olarak üretilebilmekte ve raflarda yerini almıştır. Özellikle bazı mağazalarda bu tarz örgü elbiselere rastlamanız mümkündür. Boğazlı model, kayık yaka, işlemeli yaka, fırfırlı etek gibi bir çok modelleri ile pek çok yaştan kesime hitap etmektedir.

 

Kışlık Elbise Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

 

Bu tarz elbiselerle güzel bir kombin yaparak istediğiniz şıklığa kavuşabilirsiniz. Kışlık elbiselerin altına genelde deri uzun çizmeler tercih edilmektedir. Fakat 2017 trendleri içinde kısa botlar daha revaçta olduğu için, elbiselerinizi güzel bir botla kombin edip, şal ve boyunluk gibi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Triko kumaştan olan kışlık elbiseler ise en çok opak çoraplarla kombine yapılmaktadır.

 

Elbiselerde Zarafet

 

İster yazlık olsun, ister kışlık olsun elbise giymeyi her kadın hak eder ve elbise içinde kadın zarif görünür. Kışlık elbise modelleri bedeninize uygun şekilde seçilmeli ve vücut ölçülerinizle doğru orantılamak gerekmektedir. Aksi takdirde karşı tarafa kötü bir izlenim kazandırmış oluruz.

 

Nasıl Elbiseler Tercih Edilmeli

 

– Bel bölgesi kalın olan kadınlar elbise üzerinde kalın kemerler kullanmamalıdır.

– Enine çizgili elbiseler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

– Boyuna çizgili elbise modelleri vücudunuzu daha uzun ve ince gösterir.

– Vücudunuzda yağlanmanın daha çok olduğu bölgeye gelecek olan desen daha çok dikkat çekebilir, bu tarz elbiselerden uzak durmakta fayda vardır.

– Ayak bilekleri kalın olan kadınlar bilek üstü model yerine bileğine kadar uzanan modelleri tercih etmelidir.

– Kışlık elbiselerde, bir kolye veya bir fular ile dikkatleri boyun bölgenize çekebilirsiniz.

– Üzerinizde çok bol ve salaş duran elbiseler sizi daha bakımsız gösterebilir. Buna dikkat edilmeli ne çok dar ne de çok bol elbiseler tercih edilmelidir. Bunun yerine vücut ölçülerinizde olan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir