Kışlık Elbise Modellerinde En İyi Tasarımlar Ve Kombinleri Nelerdir?

Tasarımda sınır tanımayan kışlık elbise modelleri nelerdir?

 

Her alanda tek parça kolaylığı sağlayan elbise modelleri, kolay kombin yapılması ile tercih edilmektedir. Tasarımlara göre günlük yaşam içinde ve özel zamanlarda da kolaylıkla kullanılabilmektedir. Uzun veya kısa fark etmeksizin elbise modelleri, uygun kombinler ile her alanda kullanılabilmektedir. Salaş etek tasarımları, dar ve kalem elbiseler, uzun ve geniş etekli elbiseler, kısa vücuda tam oturan modeller olarak birçok alanda kullanım sağlanabilmektedir. Kış aylarında zengin kombin tercihi ile elbise modelleri çok özel kurtarıcılar olmaktadır. Topuklu ayakkabı, çanta, bere, atkı ve eldivenler ile çok farklı şekilde günlük kombinleri tercih edilebilmektedir.

 

Günlük kombinler ile kullanılacak kışlık elbise modelleri nasıl kombinlenir?

 

Son dönemlerde bilekte biten geniş ve açık etekli elbiseler, ince tasarımlı zarif botlar ile kombin tercihi yapılabilmektedir. Kısa elbiseler ise her tarzda kullanımı, diz üstünde biten platform topuklu botlar ile kullanılabilmektedir. Güpür desenli kışlık elbiseler, özellikle süet botlar ile kombin yapılması gerekmektedir. Süet botun güpür elbiselerdeki asaleti çok farklı bir görünüm elde etmeyi sağlamaktadır. Kısa elbiselerin kış modasına uyum sağlaması için olmazsa olmazlarından biri de birbirinden renkli şapka modelleri olmaktadır. Şapkalar elbisenin ahenkli görünümünü destekleyerek, çok farklı bir tasarım havası katmaya yardımcı olmaktadır. Uzun kollu triko elbiseler sosyal medya platformlarında birçok tasarımlarla trendini oluşturmuş bulunmaktadır. Botların kış aylarında özellikle son sezonda daha da uzamaktadır. Bacakları tamamen kapatarak, topuk yüksekliğinin engin veya kısa olarak bir önemi ve boyutu olmamaktadır. Vücudu tamamen saran elbiselerin, derin topuklu ayakkabılar ile tercih edilmesi yaz aylarında daha yoğun tercih edilmektedir.

 

En doğru renkler ve oluşturulan kombinlerin renk uyumu kışlık elbise modelleri kombininde nasıl olmaktadır?

 

Genel olarak soft ve sade renklerin hakim olduğu kış dönemleri, sadece elbise renklerinde farklı durum sergilemektedir. Özellikle en sık kullanılan renk kombinleri, siyah elbise krem bot ve krem şapka. Gri elbise, siyah bot ve siyah şapka, ya da gri elbise altından kullanılan taba rengi botlar ve taba rengi şapka. Siyah üzerinde tüm renk kombinlerini kullanabilmek mümkün olmaktadır. Açık renk tercihlerinde genel olarak yoğunluğu koyu renk öne çıkacak şekilde kırka ve boylar ile kombinleyen tasarımlar çok doğru kullanım tercihi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir