Kışlık Elbise Modelleri İçin İpuçları

Kışın soğuğun da kim modayı takip eder ki? Veya kim giyindiğine dikkat edebilir gibi sorularla karşılaşılıyor genel de. Tam tersine kış ayları özellikle aksesuarları ile moda da zirve yapabileceğiniz aylardır. Tak takıştır bol bol. Renkleri siz belirleyin. Hatta çizginin olabildiğince dışına çıkın. Örneğin kışlık elbise modelleri özellikle koyu renkte seçmeyin. O tabuları yıkabilirsiniz mesela tam tersine açık renkte bir elbise ile koyu renkte bir ceket bir şapka şal derken şıklığınız ile her türlü hava şartında bile göz doldurmanız mümkün olacaktır.

Kışlık elbise modellerinin en büyük avantajı şudur ki yazın kullandığınız elbise modellerini de kullanabilirsiniz. Üzerine giymiş olduğunuz hoş bir hırka ile hem farklı bir tarz yaratacak hem de kendinizi soğuktan koruyacaksınız. Çizginizin dışına çıkın demiştik. Bu yaz modası bu kış modası demeyin kesinlikle. Desenleri, renkleri gönlünüzden her ne geçiyorsa onu giyinin kuşanın. Tarzınızı hiçbir şey engelleyemesin. Bundan önemlisi de yoktur sanırım. Giyindikleriniz nasıl sizi temsil ediyorsa ruhen de sizi tatmin etmelidir. Böylelikle dik duruşunuzu asla kaybetmezsiniz.

 

Peki ya kışın nasıl giyinilmeli birkaç ipucu.

 

Renginizi siz seçin. İsterseniz güzel bir bot ile bembeyaz bir taşlanmış kot bir elbise bile giyebilirsiniz. Kışlık elbise modelleri için dantel tercih edebilirsiniz ama bunu özel geceler için tercih etmenizde fayda olacaktır. Çünkü dantel detayı mont ile birleştiğin de çok fazla sıcak olabilir. Şık elbiseniz ile şık bir şapka tercih edebilirsiniz. Malum kışlık bir elbise üzerine şık bir fötr şapka kullanarak elbiseye farklı anlamlar katabilirsiniz. Hayvan figürlerine dikkat. Sezonun asla geçmeyecek modası hayvan figürleridir. Şapkalarda, tişörtlerde derken şimdi de kışlık elbise modellerinde kendini ortaya çıkarıyor. Kışın soğukluğunu bu sıcak modeller ile biraz olsun yok etmek mümkün olacaktır. Kışın kullanabileceğiniz bir diğer elbise tarzı ise örgü elbiselerdir. Siz hem soğuk havalara meydan okuyacak hem de yeni bir tarz oluşturmanızı sağlayacaktır. Kışlık elbise modelleri için aksesuar kullanabilirsiniz. Giyindiğiniz elbiseyi bir kemer ile entegre ettiğiniz zaman şıklığınızı zirveye taşıyabilmeniz mümkün olacaktır.

Kışın maksi boyları tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir