Kışın Vazgeçilmezi Olan Yeni Triko Tunik Modelleri Hangileri?

Triko tunikler

 

Tuniği tanımlamak gerekirse; kadınların diz kapağı boyuna yakın uzunlukta olan farklı malzemelerden(triko, kot, pamuklu kumaş, keten) dikilen bir üst giysisidir.

 

Tuniklerin tercih edilme sebebi nedir?

 

Tunikler uzun ve vücudun üst bölgelerini kapatan kıyafetlerdir. Bu yüzdende sıkça tercih edilirler. Çünkü kadınlar vücutlarındaki kusurların fazla ön plana çıkmasından hoşlanmazlar, bu durumun çözümü için en ideal yöntem tunik kullanımıdır. Kış mevsiminde de triko tunik modelleri ile bu durum pratik bir şekilde halledilebilmektedir. Özellikle tesettürlü kadınlar ve genç kızların çok fazla kullanmayı seçmesinden dolayı hem kumaşlardan hem de triko malzemelerinden üretilen tunikler oldukça fazla ilgi görmektedir.

 

Hangi tarz triko modellerini kimler tercih etmeli?

 

Her tunik modelinde olduğu gibi triko tunik modellerinde de fizik ve boy yapısı önemli olabilmektedir. Kalın yapıda bir malzeme ya da örgü kalıbı olduğundan dolayı giyen kişiyi biraz daha kilolu göstermesi söz konusudur. Bu sebepten daha çok zayıf olan kadınlar tercih edebilir. Uzun boylu olan kişiler içinse triko tunik kullanımı sıkıntı olmayacaktır. Kısa ve kilosundan hoşnut olmayanlar kullanamaz mı diye sorulduğu duyuluyor. Elbette kullanabilir. Fakat bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle ince ipliklerden örülmüş olan triko tunik modelleri incelenmelidir. Aynı zamanda enlemesine çizgi ile desenlendirilmiş modellerden uzak durulmalıdır. Boy olarak da dizden daha yukarıda olan ve göğüs altı hizasından aşağı bollaşarak inen modeller tercih edilebilir.

 

Triko tunikteki yeni modeller nelerdir?

 

Kış için sıklıkla tercih edilen ve kullanılan triko tunikler için tasarlanan yeni modeller genellikle uzun ve bileğe kadar uzanan türdendir. Bu modeller genellikle zayıf kadınlara hitap etmektedir. Aynı zamanda bu triko tunikler sadece elbise olarak da giyilebilir. Fakat aynı tarza sahip olan diz kapaklarına kadar boy ölçüsündeki triko tunikleride bulunmaktadır. Düz örgü ve gömlek tarzındaki triko tunikler sadeliği sevenler için ideal olacaktır. Dize kadar olan tuniklerin altına kalın bir çorap ile kombin yapılarak elbise gibi kullanılabileceği gibi, dar ya da streç pantolonlarla da şık kombinler oluşturulabilmektedir. Sezonun trendleri arasında yer alsa da triko tunikleri fiyatları hiçte korkulacak gibi değildir. Her bütçeye uygun ve her kalitede farklı modeller bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir