Kışın Tercih Modeli: Tesettür Kaban

 

Tesettür Kaban Modelleri

 

Kış ayının insanın içini titreten soğuğundan korunmak için giyilen kat kat giysiler, montlar, tunikler ve kabanlar. Kabanlar son bir kaç yıldır oldukça modellerinde farklılıklara gidilmiş ve bayanlara seçebilecekleri sayısız seçenek ortaya çıkarıldı. Bu nedenledir ki kış alışverişlerinde bayanların gözdesi ve listelerinin ilk sırasında tesettür kaban yer almaktadır. Kışın soğuğundan çok zarif göstermeleri ve şıklığı tek başlarına taşımaları onların ayrı bir seçenek olmalarına neden oluyor.

 

Kaşe kabanlar; oversized, panço tarzı kabanlar gibi tesettür kaban modelleri mevcuttur. En çok tercih edilenler arasında hiç şüphesiz kruvaze tarzı yaka kesimli uzun kabanlardır. Klasik görünümleri ve vücuda rahat oturmaları bayanları kendilerine çekerler. Boydan düğmeli olan ve bebe tarzı yaka kesimli olan kabanlarda tercihlerde önem kazanan tasarımlardan. Etnik desenli kabanlar kış sezonunda oldukça göze çarpan kaban çeşidiydi. Yün astarlı kabanlar kara kışta koruyucu kabanlardır. Süet olan bu kaban modelleri kış ayında yazı yaşatır denilebilmektedir. Ve her kaban modeli birbirinden farklı tarzlar yaratıyorlar. Klasik tarzın yanı sıra spor seven bayanlar için şişme kabanlar vitrinlerde yerlerini almış. Bileğe kadar uzanan şal yaka kabanlarda kışın sıcak tutmak için tercih edilebilir.

 

Kabanda Zarafet Mi Şıklık Mı?

 

Her insanın bir giyim tarzı ve tercih modeli vardır. Bazıları şıklığı ve zarafeti ön planda tutar iken, bazıları rahatlığı ön planda tutmaktadır. Bayanlar kış ayının vazgeçilmezi olan tesettür kaban ile hangi tarz ise onu bulma imkanına sahip. Hatta hem zarafeti hem şıklığı bir arada barındıran kaban modelleri mevcuttur. Dış giyim denilen kaban ve mont tarzı giysilerde bayanlar çok özenli davranmaktalar.

 

Kaban modellerine bakıldığı zaman hem açık hem de tesettürlü bayanların ortak bir şekilde kullanabilecekleri modeller vardır. Farklı kumaşlarla tasarlanmış olan kabanlarda rahatlık denilince ve zarafet istenince akla kaşe kabanlar gelmektedir. Spor tarzında rahat klasik tarzında zarafet aranırken her iki tarzda şıklık istenmektedir. Her sezon değişim gösteren kaban modasında hiç değişim göstermeyen modellerde vardır. Bu kabanlar klasik kabanlar olarak bilinir ve stili de beraberinde getiren kaban modelleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir