Kışı Geride Bırakan Tesettür Tunikler Bu Sezon Nasıl Şekillendi?

Işıl ışıl yaz görüntüsü yakalamaya hazır olun. Tesettür tunik modelleri bu yaz çok farklı görünümlere sahip olarak sezonun en trendleri arasında yer alacak. Kış mevsiminin geride kalması ile kış rafına kaldırılan koyu renkler yerini cıvıl cıvıl renkli tunik modellerine bıraktı. Tesettürlü bayanların vazgeçilmesi olan modeller, en çok koyu renklerde tercih edildiği için, yazları da siyah rengi sıklıkla kullanım alanlarında görebilmek mümkün. Siyah dahi olsa açık renk eşarplar ile siyahın kasvetini kolaylıkla unutturabilmek mümkün olmaktadır. Kapalı bayanlar daha çok düz tunik modellerini ayakta diz kesiminde biten tasarımlarda kullanıma alışkın olsa da, şimdilerde en çok önü açık gömlekli veya şifon tül modelleri kullanımı gerçekleşmektedir. Özel zamanların tercihi olan şifonun tunikler üzerindeki değişimi, daha çiçek desenli, hareketli tasarımlar ile ağır olmaktan kurtulup daha çok sokak modasına ayak uydurmaktadır.

 

Tesettür tunik modasında salaş akımı.

 

Sezonun sıcak havasından kurtulmayı sağlayacak, özellikle kapalı bayanlar için biçilmiş kaftan misali çok kullanılacak tasarımlar bulunmaktadır. Vücut hatlarını belli etmeden birçok tasarımı kapalı bayanların kullanımına sunarken, uzun görünümü biraz daha diz üzerinde yer alacak. Yazları keten ve kot tunik ağır hava sergilediği ve sıcaklık verdiği için daha ince kumaşlar tercih edilmektedir. Renkleri açık, perde kol tunikler bu sezon yerde çok tercih edilerek kullanılacağa benzemekte. Zamanın moda akımına kapılarak eski zaman kumaşları, yazın tunik modellerinde çok farklı bir şıklık yaratmaktadır.

 

Özel zamanların tesettür tunik kombinleri nelerdir?

 

Gece şıklığı yaratmak için tercih edilen kombinlerde tesettürlü kadınların özellikle dar para kumaş pantolon ve keten pantolon tercihleri, üzerinden tercih edilen tunik kumaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca, özel zamanların üç net renk kombini ise;

 

– Siyah, beyaz, krem,

– mavi, beyaz, gri

– Kırmızı, siyah, beyaz.

 

Olan renk tonlarından bu sezon biraz uzaklaşarak gece şıklığında da daha canlı hatta neon renkler dahi tunik modellerinde göze çarpar hale gelmektedir. Pozitif bir duruş sergileyen canlı renklerin ışığı, kişide ayrı bir hava ve öz güvene neden olmaktadır. Tunik modellerinin renklerine uygun şekilde eşarp kombin yapmak için, daha sadece tercihler seçmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir