Kısa Ve Uzun Boylular İçin Kap Modelleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Kısa Ve Uzun Boylular İçin Kap Modelleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Farklı Boylarda Rahat Kullanım İmkanı Sağlar

 

Elbette ki bir kıyafetin seçiminde dikkat edilecek nokta vücut proporsiyonuna göre giyinmektir. Bu durum şık ve zarif görünmenin altın kuralıdır. Tesettür modasında kısa boylu kadınların da şık ve zarif görünmelerine yardımcı olan pek çok seçenek bulunmaktadır. Uzun pardösü kullanamayanlar için kap modelleri ideal seçenek olmaktadır.

 

 Uygun Kap Modelleri ile Olduğunuzdan Daha Uzun Görünün

 

Kap boyları genelde dize kadardır. Ancak uzun görünmek isteyenler, vücut ölçüleriyle orantılı kap parçalarını tercih etmeliler. Tam boy olan kaplar kısa boylu kadınlarda kısa görünüme neden olabilir. Bu yüzden beden orantısına dikkat edilmelidir.

 

Tek renk olan modeller yerine siyah, beyaz gibi birbirine zıt renklerin birlikte kullanıldığı modeller artık kullanılmaya başlandı. Daha canlı ve fit görünmeye yardımcı olur. Desenler ve detaylar kısa boyluları daha da aşağı çeker.

 

 Kap Modelleri ile Fit Olun

 

Yüksek belli dar bir pantolon ile kombini tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde fit bir görünüme sahip olursunuz. Altına giyilen stiletto bir ayakkabı ile küçük bir çanta kombini tamamlamak için yeterli olacaktır.

 

 Farklı Kombinlerle Tarzınızı Yaratın

 

Kısa boylu kadınlar kesinlikle bol ve salaş kesimlere sahip olan kaplardan uzak durmalılar. İnce bir kemik yapısına sahip olanların bol giyinmelerine zaten gerek yoktur. Beli vurgulayan ince ipli ya da kemer detaylı kaplar boylarını olduklarından daha uzun gösterir. Vücudu vurgularken tesettür kurallarını ve esaslarını unutmamak gerekiyor.

 

 Alta Doğru Genişleyen Kesimlerle Boyunuzu Uzatın

 

Mevlana kesimi tesettür kap çeşitleri kilolu ve kısa boylu kadınlar için en iyi alternatiflerden bir tanesidir. Bel kısmını zarif bir biçimde vurgulamaktadır. Basen bölgesinde bulunan fazlalıkları yok etmekte ve kapatmaktadır. Tek renk bir başörtüsü, babet ya da hafif topuklu bir ayakkabı, küçük bir omuz çantasıyla son derece şık olabilirsiniz.

 

 Şal ve Eşarplarla Kapları Bütünleştirin

 

Her tesettür kıyafette olduğu gibi dış giyim ürünlerinde de eşarp uyumunu sağlamayı unutmayın. Eşarplar tesettür giyimin en önemli parçasıdır ve önem verilmesi gerekir. Düz renklerde sıklıkla kullanılmakla birlikte, geometrik desenli ve çizgili modeller kıyafetin gelişine göre tercih edilebilir.

Her yaşa, bedene ve boya göre tesettür kap modelleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-kap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir