Kışa Özel Veya Yaza Özel Tesettür Elbiseleri Nelerdir?

Tesettürlü giyinmenin verdiği huzuru sizlere sunan yeni modeller, tesettürün kendine özgü kuralları çerçevesinde üretilmektedir. Yediden yetmişe herkesin giymeye başladığı ve gençler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan tesettür elbise çeşitleri, kış aylarına ve yaz aylarına özel, göz alıcı modellerle üretilmektedir.

 

Kışlık Modeller.

 

İçeri giyim ve dışarı giyim olarak ayrılan tesettür giyim ürünlerinde, başörtüsü baş rolde bir modeldir. Yırtmaçlı etek veya yırtık kotla değil, pardesü, kaban ve ferace gibi ürünlerle takım olarak giyilen tesettür giyim ürünleri, kışlık kumaş seçenekleriyle üretilmektedir. Kaşe kumaşlarla pardesü ve kaban gibi ürünler, her yıl yeni trendlerle piyasaya çıkmaktadır. Düğme, kuşak, kapüşon ve fermuar gibi detaylar, kışlık modellerde kullanılmaktadır. Pardesü, ferace ve abiye gibi birçok model de, yine kışa özel kumaşlarla üretiliyor. Kadife kumaşlı ürünler ve kışlık yünlü kumaşla üretilmiş ürünler, özel olarak üretilmektedir.

 

Yazlık Modeller

 

Tesettür modasında, kısa kollu bluzlar, mini etekler, dar ve göğsü açık giysiler bulunmaz. Yazlık tesettürde, kumaş yazlık olur ve serin tutan kumaşlarla, tesettür kuralları çerçevesinde modeller çıkarılır. Dantel, deri, püskül, cep, düğme, fermuar ve benzeri birçok detay, tesettür elbise yazlık modellerinde kullanılmaktadır. Başörtüsü, eşarp ve şal çeşitlerin, renk, tasarım ve dizayn özelliklerine uyumlu bir şekilde üretilen tesettürlü elbise çeşitleri, penye ve keten gibi yazlık kumaşlarla üretilmektedir. Yaz aylarında serin tutan bu kumaşlarla, göz alıcı modeller üretilmektedir.

 

Temizlenebilir ve ütülenebilir özellikleriyle, canlı görünümünü uzun yıllar koruyabilen bu ürünler, internet sitelerinde hızlı bir şekilde satışa sunulmaktadır. Kış aylarına girmeden, kışlık modeller, bu sayfalarda yerini almaktadır. Hem sıcak tutan hem de estetik özelliklere sahip olan bu modeller, her yıl yenilenmektedir. Yaz aylarına girmeden çıkmaya başlayan tesettür giysi modelleri, her yıl yeni renk ve tasarım özellikleriyle satışa sunulmaktadır. Her yıla özel renk trendi, tesettür elbise modasında da kendini göstermektedir. Başörtüsü, ferace, abiye, tunik, bluz, etek, kombin, pardesü ve benzeri birçok tesettürlü giysi modelleri, uyumlu renk ve tasarıma sahiptir. Ayrıca yağmurlu havalara özel, su geçirmeyen modeller de vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir