Kısa Boylu Kadınlar Modaya Nasıl Ayak Uydurabilir?

 

Şık olmanın birinci yolu vücudu iyi tanımaktır. Minyon bir yapıya sahip olan ve ince kemikli olan kadınlar işin püf noktasını öğrenerek moda trendlerini yakından takip edebilirler. Tesettür giyim tarzını benimsemiş ve boyu 1.60’ın altında kalan hanımlar elbiselerinin üzerine bağlayacakları şalın boyunu ayarlayarak işe başlayabilirler. Adeta elbiseyle yarışan ve uzun bir şekilde aşağı doğru sarkan şallar boyun daha da kısa olmasına neden olabilir. Orantılı seçimler yapmak her zaman olduğundan uzun görünmenizi sağlayabilir!

 

Ayakkabı Seçiminin Şıklık Üzerindeki Etkisi

 

Bilekten bağlı ayakkabı modelleri bacak boyunu keserek kısa bir görünüme neden olur. Ayakkabı tercihini stilettolardan yana kullananlar her zaman şık bir görünüm elde edebilirler. Uzun elbise ve eteklerin yakıştığı minyon bayanlar seçimlerinde çok bol modellerden kaçınmalıdır. Vücut tipine uygun ve çok bol olmayan tercihler olduğundan daha uzun bir görünüm isteyenlerin imdadına yetişir.

 

Pantolon ve Etek Kalıplarına Dikkat!

 

Ayak bileğinin altında kalan bir boy özellikle küçük yapıdaki kadınlar için uygun değildir. Uzun görünmek isteyenler tercihlerini yüksek bel eteklerden yana kullanabilirler. Sezon moda renkleri arasından yapılacak seçimler kısa ceket veya bluzlarla kombin yapılabilir. Yüksek bel eteklerle kullanılacak yüksek topuklu ayakkabılar verilmek istenen mesajın net bir şekilde algılanmasını sağlar.

 

Dar kıyafetlerden hoşlanmayanlar tercihlerinde çizgiye yönelebilirler. Dikey çizgili modeller kısa boyun her zaman olduğundan daha uzun görünmesine yardımcıdır. Ayak bileğinin altında biten İspanyol paça pantolonlar ayakkabının görünmemesi şartıyla şıklığın da en büyük temsilcisidir.

 

Desenler, Baskılar ve Renkler…

 

Vücudu bölmemek için tek renk veya tonsürton tercihlerde bulunması gereken minyon tipli bayanlar, büyük desen ve baskılar yerine küçük ve zarif seçeneklere yönlenebilirler. Kadınların vazgeçilmezi olan ve kıyafetin tamamlayıcı unsuru görülen çantalar, boyla orantılı şekilde seçilmelidir. İnce ve uzun kolyeler, minik küpeler, saat ve güneş gözlükleri zerafet yarışında fark edilir olmak isteyenler tarafından dikkatle belirlenmelidir.

 

Vücut proporsiyonuyla uyumlu kombinler ve moda tercihler, boyla orantılı olarak giyinmek isteyenlerin dikkatini çekerken, puantiyeler, etek ucu ve kol biyesinde kullanılan çizgiler renk tercihleriyle güçlendirilebilir. Birbirine yakın tonlarla yapılan kombinler sizi daha uzun gösterecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir