Kış Sezonunun Dikkat Çeken Tesettür Giyim Seçenekleri Nelerdir?

 

            Tesettür moda seçenekleri arasında elbiseler, abiye elbise modelleri, tunik modelleri, kış ayları için uygun kullanım sağlayan pardösü ve mont modelleri, kazak, pantolonlar yer almaktadır. Tüm bu tekstil ürünlerinin, tesettür modasına uygun tasarımlar ile meydana getirilmesi sağlanmıştır. Kış sezonunun açılışı ile beraber tesettür modasına dair trendlerin ön plana çıkması, bayanların trend modelleri tercih etmesini kolaylaştırmaktadır. Özellikle, kış trendleri arasında yarasa kol ve farklı renklerde oluşturulan kazak modelleri ön plana çıkmaktadır. Uzun kazaklar, nakış detayları ile hareketli modeller haline getirilmektedir. Uzun gömlekler ve kazaklar bir arada kullanılarak, farklı bir tarz elde edilebilmesi sağlanmaktadır.

 

Kış Sezonu Tesettür Elbise Modası Nasıl Oluşmaktadır?

 

           Tesettür elbiseler arasında her sezon trend yapısını koruyan, dantel detaylı abiye elbiseler ve canlı renk seçenekleri ile meydana getirilen elbiseler bulunmaktadır. Kış sezonuna uygun olan elbise modelleri arasında, hem kış soğuğunda koruyacak hem de şık görünümü destekleyecek tasarımlar uygulanmıştır. Kadife gibi kumaş çeşitleri bordo, yeşil, gece mavisi gibi renk seçenekleri ile oluşturulmaktadır. Kumaşlarda kendinden desenli ya da pileli dokuya sahip kumaşlar ile hareketti modeller yaratılmaktadır. Uzun etek boyları ve bel kısmında oturan kesim, trend elbise modellerinin özellikleri arasında yer almaktadır. Kazak ve pantolon bir arada kullanılarak oluşturulan takımlarda, öne çıkan kalın ve yün iplikle örülmüş kazaklar kullanılmıştır. Takımları ve kışlık elbiseleri tamamlayan montlar ise farklı renklerde ve düğmeli, tercihen fermuarlı yapıda seçenekler ile oluşturulmaktadır. Montların üzerinde klasik kesimler kullanılırken omuz ya da kol bölgelerinde çiçek desenleri, nakış detayları yer almaktadır.

 

Tesettür Abiye Modelleri Ve Öne Çıkan Detaylar Nelerdir?

 

           Tesettür modasında gece kullanabileceğiniz ve davetlerde göz kamaştıran tasarımlara da yer verilmektedir. Bu tasarımlarda öne çıkan dantel kaplama ve tül detayları dikkat çekmektedir. Tül detayları daha çok eteklerde ve abiye elbiselerin etek kısımlarında kullanılmıştır. Kaftan benzeri ve nakış detaylı, kalın kumaşlar ile oluşturulan elbiseler bayanlar tarafından tercih edilen modeller olmayı başarmaktadır. Bu modeller de daha mistik bir tasarım elde edilmesi amaçlanmıştır. Osmanlı esintilerinin bulunduğu gece elbiseleri ile mistik ve dikkat çekici bir tarz yaratılması sağlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir