Kır Düğününe Uygun Tesettür Abiyeler Nasıldır?

 

Tesettür abiyeleri taşıyan bayanlar onu içinde adeta bir prenses edasıyla boy göstermek istemektedir. Düğünler daha çok yazın yapıldığı için genelde konsept olarak kır düğünü tercih edilmektedir. Bu tarz bir kır düğününde bu atmosfere uygum bir abiye giymek doğru bir tercih olmaktadır. Baharı tazeliğini ve enerjisini yansıtan, samimiyeti ve canlılığı hissettiren tesettür abiye renk ve modelleri bu konsepte uygun olmaktadır. Altın rengi, mint yeşili, sarı, pudra pembesi, lila gibi renkler yaz düğünlerinin vazgeçilmez renkleridir. Baştan aşağı iri ya da minik çiçek desenleri ile bezenmiş, polyester ve astarlı olan abiyeler belden kuşaklı şekildedir. Etek kısmı geniş gelmekte, rahat hareket kabiliyeti sağlamaktadır.

 

Ceketli Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Ceketli abiyeler tesettür tarzını benimseyen bayanlar tarafından ilgi görmektedir. Ceketli tesettür abiye modelleri içinde ceket bölümü gösterişli olan elbiseler şık görünümleri ile göz doldurmaktadır. Özellikle jakarlı olan cekete sahip modellerde altın rengi ve siyah çiçek detaylar cekete hareket katmaktadır. Ceketle aynı renkte kemere sahip abiyenin etek kısmı geniştir. Ayrıca ceketi komple pul payetle işlenmiş modeller zarif bir görünüme sahiptir. Bu abiyelerde ceketteki gösterişin aksine elbisede sadelik tercih edilmektedir. Aynı zamanda dantel işlemelere sahip olan ceketi ile ince bir işçiliğe sahip abiyeler şıklık yarışında önde yer edinmektedir.

 

Pelerinli Abiyelerde Gösterişli Modeller Nasıldır?

 

Pelerinli tesettür abiye modelleri kına, düğün gibi davetlerde her bayanın giymek istediği abiyelerdir. Pelerinli abiyeler her vücut tipinde hoş bir görünüm sağlamaktadır. Tül şeklinde olan pelerin omuzlardan başlayarak uzun kuyruk şeklinde abiyenin arkasında yer almaktadır. Omuzlarında ve belinde varak detaylar olan pelerinli abiyeler büyüleyici görünüme sahiptir. Etek kısmı tüllü, su gibi akan bu abiyeler asil görünümü ile bulunduğu ortamda ilgi çekmektedir. Pelerini kısa olan abiye modellerinde ise pelerin uzunluğu bele kadardır. Şifon kumaştan yapılmış olan elbisenin bilek be bel kısmında dantelli detaylar vardır. Bu tarz elbiseler tam kalıp şeklindedir ve gizli fermuara sahiptir. Yarasa şeklinde pelerine sahip abiyelerin pelerininde şerit halinde altın renkli işlemeler yer alan modeller bulunmaktadır. Pelerini sabit olan bu abiyenin kumaşı kreptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir