İlk Kez Tesettür Alışverişi Yapıyorsanız Neler Almalısınız?

 

İlk Kez Tesettür Alışverişi Yapıyorsanız Neler Almalısınız?

 

Tesettüre girmeye yeni karar verdiniz ve tesettür alışveriş için kolları sıvadınız ancak ne alacağınızı bilmiyorsanız makalemiz tam da size göre… Tesettür giyimde özellikle en çok kullanılan parçaları sizler için seçtik ve bir araya getirdik. Aşağıda yazılanlara bir göz atarak bu konu da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

1- Tesettür alışveriş için dükkanları gezmeye başladıysanız; siyah kıyafetlerden bir kaç parça mutlaka almalısınız. Çünkü siyah renk diğer bütün renkler ile kolayca kombin yapılabilen bir renktir. Siyah ipekten bir şal her kapalı bayan da mutlaka olması gereken önemli bir parçadır. İpek şalın fiyatı diğer şallara göre daha yüksek olabilir. Ancak bu şalı düzgün kullanırsanız uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bunu düşünürseniz vereceğiniz paraya değecektir.

2- Siyah renkte bir bone tüm kapalı bayanların dolabında mutlaka olmalıdır. Siyah düz bir bone bütün başörtüler ile kolayca uyum sağlar. Tesettür alışveriş işine yeni başlıyorsanız; şuan her renk bone alma gibi bir imkanız yoktur. Zaten bunu tavsiye de etmiyoruz. Siyah bone her renkle uyumlu olmasının yanında şıkta durmaktadır. Diğer renk boneler daha basit bir görüntüye sebep olabilir. Açık renkli başörtüler taktığınız zaman siyah bone kullanmak istemezseniz; siyahın yanında bir de beyaz bone alarak bone alışverişini bitirmeniz yerinde olacaktır.

3- Dış giyim de ise pardesü ya da kap tercih etmenizi önermeyiz. Bunların yerine son zamanların favori kıyafeti feraceyi tercih edebilirsiniz. Ferace hem son derece rahattır. Hem dışarıdan bakıldığı zaman oldukça şık görünür. Özellikle de yaz aylarında sizi çok fazla bunaltmaz. Giy çık özelliği sayesinde de; acil bir işte iç kıyafetiniz uygun olmasa bile şık feracenizi giyip dışarı rahatça çıkabilirsiniz.

4- Elbise de tesettür giyimin önemli bir parçasıdır. Hem tek parça olmasının kolaylığı vardır. Hem de günlük gezmelerde oldukça şık durur. Bu sebep ile en azından şimdilik bir adet yazlık, bir adette kışlık elbise dolabınızda mutlaka olmalıdır. Parça kıyafetlerin uyumlu olmasında zorluk çekenler için; elbisenin modeline uygun şık bir başörtü ya da şal takarak güzel bir kombin yakalayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir