Herkese Yakışan Tesettür Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Tesettür abiyelerde her model herkese yakışmaz; çünkü herkesin vücut yapısı farklıdır. Ancak bazı modeller her kadında güzel durur ve her zevke hitap eder. Abiyeler sadece özel günlerde kullanıldığı için bir kere giyilip daha sonra genelde gardıropta bekler. Ancak bazı abiyeler her özel güne uygundur. Böylece hem doğum günü hemde nişan, kına gibi davetlerde giyilerek tekrar tekrar abiye almaya gerek kalmamaktadır. Tesettür abiye modelleri içinde herkese uygun olan modellerden olan esnek yapıya sahip düz olan etek uçları volanlı model her kadına uygundur. Bunun yanında krep kumaştan olan astarsız olan modeller ilgi görmektedir.

 

Payetli Abiyelerde En Sevilen Modeller Nasıldır?

 

Tesettür tarzındaki abiyelerde farklı model payetli elbiseler bulunmaktadır. Kollarında şeritler halinde siyah payet detaylara sahip elbiselerin yakası bebe yaka şeklindedir. Uygun fiyatlı olup aynı zamanda kırk dört bedene kadar olduğu için büyük beden bayanlarda kullanmaktadır. Bunun yanında yarım balık model, vücudu saran elbiselerde boydan boya elbisenin tümünde nakışlı payetler olduğu görülmektedir. Elbisedeki nakış işçiliği payetlerle adeta göz kamaştırmaktadır. Nişan, düğün, kına, mezuniyet gibi birçok özel günde giyilmeye uygundur. Tesettür abiye tercihini ışıltılı elbiselerden yana kullananların beğendiği diğer model ise kollarında volan bulunan modellerdir. Volanların komple payetlerle süslenmesi elbiseye hoş bir detay katmaktadır ve ilgi çekici hale getirmektedir. Hem sade hemde hareketli bir abiye olup gençliğin enerjisini yansıtan tesettür abiye modellerindendir. Bu elbiselerde bordo, siyah, bebe mavisi, pudra gibi farklı renkler yer almaktadır.

 

Nişana Uygun Tesettür Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Nişanda giyilen abiyelerin başında kuyruklu olan modeller gelmektedir. Geniş elbisenin arkasında bulunan kuyruk elbiseyi ilgi çekici hale getirmektedir. Hem zarif hem de modern çizgileri yansıtan bu elbiselerin gülkurusu, haki ve mürdüm renkleri en sevilenler arasındadır. Ayrıca omuzlarında fiyonkları olan geniş etekli olup istenirse tarlatanla kabarık şekilde giyilebilen modelde lila, siyah zümrüt yeşili, mor, somon gibi renk seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanında astarı mevcut komple dantelli olan modeller nişanda zarafeti ile göz doldurmaktadır. Belinde çiçeklerden oluşan kuşak şıklığına katkı sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir