Her Yılın Modası Romantik Elbiseler

Tesettür elbise modelleriKendini peri masalının prensesleri gibi hissetmek isteyen bayanlar daha çok kabarık, süslü, soft renkleri ile baştan çıkarıcı elbiseleri tercih ediyorlar. Tesettür elbise modelleri arasında kendine her zaman yer bulmayı başaran romantik elbiseler gündelik hayatında şirin, yumuşak ve çekici görünmeyi isteyen; kıyafeti ile dikkat çekmeyi başaran hanımlara hitap ediyor. Romantik elbise dediğimizde aklımıza hemen fırfırlar, kurdeleler, kemer detayı ve bunlara benzer bir sürü özellikle geliyor. Yine dantel kumaşlar da bu elbiselerin en sevdiği parçalardan birisi. Dantele elbisenin taamında olacağı gibi kollarda ve etek kısmında da yer verilebiliyor. Dantelin o çarpıcı ve büyüleyen etkisi sizi adeta bir masal kahramanına dönüştürüyor. Dantele eşlik eden tüller de yine romantik havanızı tamamlıyor.

Bu sitil özel günlerinizde tüm bakışları üzerinize çevirtebilir. Çünkü herkes süslü, yumuşacık, giyene masum ama aynı zamanda kadınsı bir hava veren tesettür elbise modellerini sevmektedir. Romantik elbiseler tasarlanırken daha çok kloş eteklerin kullanıldığını görüyoruz. Özellikle belde ince bir kemer detayından sonra aşağıya doğru bollaşan etek kısmı size hareket katmanın yanında prenses havasını tamamlayan en büyük unsur. Elbette bu tarzın olmazsa olmazı birbirinden şirin desenleri. Özellikle son zamanların en çok kullanılan deseni olan floral baskılar şifon ile mükemmel ikiliyi oluşturuyor. Yaz mevsiminde şifon uçuş uçuş havasıyla şıklığınızı tamamlarken sonbaharda üzerinize giyeceğiniz mini hırkalar ile de romantik tarzı pekiştiriyor.

Bu elbiselerin en çok yakıştığı renkler pudra pembesi, bebek mavisi, krem ve geri kalan tüm soft tonlar. Renkler koyulaştıkça veya kırmızı gibi canlı renklerle romantik tavırdan uzaklaşıldığını söyleyebiliriz. Dantelin, kurdelenin ve fırfırların çok kullanılmasına rağmen romantik elbiselerde aynı zamanda bir sadelik ve yalınlık hakim. Çünkü frapanlığa kaçtıkça elbise farklı bir tarza kaymaya başlıyor. Kış için hazırlanan tesettür elbise modelleri arasında daha bu sitile yakın pek çok örnekle karşılaşıyoruz. Tabii ki kışın ağırlığı ve soğuğu düşünülünce yazdaki uçuş uçuş hareketin yerini daha kalın kumaşlar, oturaklı bir görüntü ama yine olabildiğince duygusal ve hisli bir tavır almış. Siz de prensesler gibi görünmek aynı zamanda masum bir duruş kazanmak için bu elbiseleri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir