Her Yaşa Uygun Tesettür Kombinler Bulunur Mu?

 

Tesettür Kombin Etek ve Pardesüden Mi İbarettir?

 

Tesettür giyim parçaları her ne kadar bayanlar tarafından kullanılsa da, aslında bu parçalar bayanların dışında da oldukça geniş kullanıcısı olan bir alandır. Bu parçalar tunikler, uzun boy kabanlar ve montlar, şallar, uzun eteklerdir. Bu giyim sektörü muhafazakar bayanlar tarafından son yıllarda büyük gelişim ve büyüme göstermesinden dolayı, oldukça fazla çeşit ve modele sahiptir. Bu parçalar bayanlarca beğeni görmekte ve her kesimden kadınların ilgisini çekmektedir. Örneğin, tesettürlü bayanların başörtüsü olarak kullandıkları şallar tesettürlü olmayan bayanlar tarafından rağbet görmektedir. Soğuk kış günlerinde boyuna atılarak kullanılan şallar aslında atkı görevi görmektedir.

 

Bundan yaklaşık on sene öncesine kadar belli başlı sayılı markalarla sınırlı olan bu alan, şimdi her kesime hitap etmektedir. Tesettür alanındaki büyük açığın kapanmasıyla birlikte tesettürlü hanımlar istedikleri özellikteki kıyafetleri rahatça bulabilmekte ve kendi tesettür kombin modellerini rahatlıkla oluşturabilmektedirler.

 

Bu tarz giyimde kullanılan kombinler diğer giyim türlerinden daha fazla parça barındırmaktadır. Bu parçalar arasında tuniklerin tesettür kombin oluşturanlar arasında ne kadar çok talebi olsa da, açık giyimde de o kadar fazla talep gelmektedir. Çok fazla talep gören ve geniş ürün yelpazesine sahip olan bu parça, özellikle tesettürlü genç hanımların rağbet ettiği bir giysidir. Uzun etekler de ister tesettürlü olunsun ister olunmasın, her iki kesimde de kullanılabilen, hemen her mevsim tercih edilebilen bir parçadır.

 

Modaya Uygun Bir Tesettür Kombin Nasıl Oluşturulur?

 

Spor bir kombin oluşturulmak isteniyorsa kış için şişme montlar oldukça güzeldir. Şişme montlar günümüzde moda olan bir parçadır. Alta giyilecek kot pantolon, başa takılacak spor bir şal, boyuna takılacak atkı, ayağa giyilecek spor bir ayakkabı ve çapraz askılı çantayla hem şık hem spor bir görüntü yaratılabilir.

 

Klasik ve şık bir görüntü ise seçilecek tesettür kombin uzun bir elbise, uzun tunik veya uzun etek olmalıdır. Bunun üstüne gömlek veya şık detayları olan bir bluz, ayağa stiletto ayakkabılar ya da topuklu şık botlar uygundur. Başörtüsü olarak da klasik bir görüntü için eşarplar tesettür giyim kombinleri arasında yer alabilirler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir