Hangi Uzun Elbise Modelleri Sizin Tercihiniz Olur?

Uzun elbise modelleri yine çok tercih ediliyor

 

Tüm kadınların oldukça severek giydiği uzun elbise modelleri, hem kombin açısından rahat ve kolay hem de zarif olduğu için fazlasıyla tercih edilmektedir. Artık havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte kışlık uzun elbise modelleri yerini daha ince uzun elbiselere bırakmaya başlamıştır. Bu sebeple en çok hangi uzun elbise modelleri önümüzdeki mevsim kadınlarla olacak göz atmakta fayda var.

 

Askılı uzun elbiseler

 

Askılı olan elbiselerle yaz çok rahat ve ferah geçirilmektedir. Özellikle güneşin etkisiyle dekolte bölgesinin bronzlaşması söz konusu olacak kadar dışarıda kalınıyorsa iyi bir tercihtir. Bu modele sahip olan uzun elbiselerle tüm yazı geçirebilmek mümkündür. Çünkü bu uzun elbise modelleri çok ince kumaşlardan tasarlanarak uçuşan tarza sahip olup, aynı zamanda oldukça ferah ve hafif modellerdir.

 

Straplez uzun elbiseler

 

Göğüsün hemen üst kısmında biten ve sıkı olan bu elbise modelleri, askıları olmamasından dolayı hem gündüz hem de gece gezmelerinde giyilebilecek oldukça şık bir modeldir. Straplez elbise modelleri genelde sandaletler ya da mantar, dolgu topuklu terliklerle son derece uyumlu olmaktadır. Elbisenin kullanıldığı zamana göre hangisiyle kombin yapılacağı tamamen kadınların tercihine ve zevkine kalmış. Aynı zamanda bu stile sahip uzun elbiselerde yırtmaç detayının da kullanılıyor olması çok daha rahat olunmasını sağlamaktadır. Bu hoş farkta gözlerden kaçmamalı.

 

Uzun kollu elbiseler

 

Yaz aylarında biraz daha kapalı stilde giyinmeyi seven kadınlar için ideal bir modeldir. Uzun kollu yazlık elbiseler içi göstermeyen kumaşlardan yapılırlar, fakat bu kumaşlar ince olan türden seçilir. Bu yüzden ağırlığı hissedilmez. Neredeyse bütün renklerde rahatlıkla bulunabilecek elbise modellerinden olmakla birlikte yaz için tesettürlü kadınlara da hitap edebilen elbiselerdir.

 

Yırtmaçlı uzun elbiseler

 

Yırtmaç detayı hem uzun hem de kısa elbiselerde fazlasıyla kullanılır. Ancak uzun elbiselerde kullanılan bu detayla zarafet daha da artmış olur. Özellikle uzun boylu ve ince bacaklı kadınlar için ideal olan bu modeldeki elbiseler, kısa boya sahip olan kadınlar için biraz risk oluşturabiliyor. Bu duruma dikkat etmekte fayda var.

 

Gömlek elbiseler

 

Son zamanlarda oldukça trend olan gömlek elbise modelleri, her zamanki gibi yine şık ve çok tercih edilenler arasında bulunuyor. İki yandan yırtmaca sahip olan uzun gömlek elbise modelleri, spor tarza sahip şık bir ayakkabıyla kombin yapıldığında ise yaz aylarında rahatlığın ve şıklığın stili tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir