Hangi Tesettür Gömlek Modelleri Bu Sene Popüler?

Tesettür giyimi artık klasikleşen görüntüsünün dışına çıkmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise genç nesil tesettürlü olan kızların ve kadınların daha modern çizgileri takip etmeye başlaması ve trendleri merak etmesidir. İşte bu yüzden tesettür elbiseleri, tesettür gömlek modelleri çeşitlenmeye başlamıştır. Yazımızın devamında da hangi tür ve tarzda tesettür gömlek modelleri yeni trendler arasında onlara bir göz atalım.

 

Tunik tesettür gömlek modelleri

 

Tunik gömlekler, hem gençler hem de orta yaş grubunda olan kadınların en çok tercih ettiği modellerdendir. Çünkü günlük kullanım için en uygun ve en rahat olanlar düz gömleklerdir. İster kot pantolon üstüne ister kumaş pantolon üstüne rahatlıkla kombin yapılabilmektedir. Yeni sezonda ise bu modellere elbiseyi andıran türde olan gömleklerde eklenmiştir. Dikiminde kullanılan kumaşın aynısından bel kuşağı ile kullanıldığında tıpkı bir elbise izlenimi oluşturmaktadır.

 

Her şeyden önce kadınlar artık rahatlığına ve şıklığına daha çok önem vermektedir. Kadınların çoğunun iş hayatına atıldığı düşünülürse pek haksız sayılmazlar. İki farklı türde tunik gömlek modeli ile ilgili genel bilgileri paylaştık. Peki, yeni sezonda hangi renkler daha ön planda? Bu sene mevsimlere göre farklı renk kombinasyonları kullanılmış. Sonbahar ve kış ayları için her zamanki gibi koyu renkler hakim ama hafif açılmaya doğru meyilli şekilde renkler kullanılmış. Grinin tonları, kahverengi tonları, yeşilin çok açık olmayan tonları ve tabii ki vazgeçilmez siyah. İlkbahar ve yaz ayları için çok daha canlı renkler söz konusu; pembe, sarı, mavi, turuncu, açık yeşil.

 

Asimetrik kesim tesettür gömlek modelleri

 

Yeni sezonda asimetrik kesimlerdeki kadın gömlek modelleri de dikkat çekiyor. Asimetrik kesimin avantajı, bazı bölgelerindeki kilolarından memnun olmayan kadınlar için kurtarıcı olmasıdır. Bununla birlikte biraz kısa boylu olanları da daha uzun göstermektedir. Bu model için de yine yukarıda belirtilen renkler kullanılmış fakat çiçek desenleri kullanılanları da unutmamak gerekli. Yazın sokaklardaki hemen herkes oldukça hareketli ve cıvıl cıvıl bir görüntüye sahip olacağa benziyor. Tabii ki bu seçimler tamamen kişisel tercihtir. Klasik olmayı sevenlerin her daim istedikleri renklerde tesettür gömlek modelleri bulmaları mümkün. Çünkü klasikler vazgeçilmezdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir