Hangi Tesettür Elbise Modelleriyle Modanın Kalbi Atıyor?

Tesettür elbise modelleri son dönemlerde farklılığını ortaya koymaya başladı. Modacıların ve tasarımcılarında tesettür elbise modelleri ve fiyatları hakkında kataloglarında yer vermeye başlamasıyla modayı yakından takip eden kadınların ilgi odağı olmayı başardılar. İşte bu sebeple tesettür elbise modelleri ve fiyatları ile ilgili hangileri daha ön planda bu bilgilerin paylaşılmasında fayda var.

 

Kışlık tesettürlü elbise modelleri

 

Kış mevsiminde pratik şekilde kullanılabilmesi için oldukça rahat model olan ferace modelini andıran uzun yünlü ya da kalın kumaşlardan yapılmış şık ve rahat modeller oldukça tercih ediliyor. Bunun sebebi de özellikle genç tesettürlü kadınların günlük koşturmaca ile birlikte iş hayatında da şıklıklarına özen göstermelerinden kaynaklıdır. Önceki dönemlerde tesettürlü kadınlar daha klasik kıyafet tarzlarını tercih etmekteydiler, fakat günümüzde hem tesettürlü kadınlara hem de açık olan kadınlara hitap eden modeller üretilmeye başlandıkça giyim stilleri de değişmeye başladı. Kış için tasarlanan bu elbise modellerinde çok renkli kumaşlara yer verilmemiştir. Mavinin koyu tonları, petrol yeşili, siyah ve hardal rengi ile birlikte kahve tonları fazlasıyla kendini gösteriyor. Aynı zamanda kışlık elbise modelleri oldukça sade şekliyle dikkat çekiyor. Sadece senenin trendi olan çiçek motifleri kullanılmaktadır. Bu motiflerin kullanıldığı kısımlar ise kol kısmı ve etek uçlarına doğru olan kısımlarda detay olarak bulunmaktadır.

 

Tesettürlü abiye elbise modelleri

 

Abiye modeller düğünler, özel davetler, mezuniyet kutlamaları, nişan törenleri gibi anlamlı olan günlerde tercih edilen şık tasarımlarla dikkat çekmektedir. Tesettürlü abiye elbiseleri için kullanılan kumaşlar biraz daha parlak yapıya sahip saten kumaşlardan tercih edilebiliyor. Fakat yine sadelik ön plandadır. Detaylarda ise güpür, dantel ve yine çiçek motiflerine rastlamak mümkündür. Trend olmaya başlamış abiye elbise modellerinde ise, tam ayak bileğinde biten uzunluk hemen fark ediliyor. Bununla birlikte iki kat stilinde olan abiye modelleri de son derece şık ve asil bir görüntü oluşturuyor. İç elbisesinde sade ve tek renk bir kumaş kullanılarak bilekte biten bir elbise ile dış katında güpür detaylarına ağırlık verilmiş olan ya da simli iplerle motiflenmiş bir model kullanılarak hareketlilik sağlanmaktadır. Modellerdeki tasarımlar farklılaştıkça tesettür elbise modelleri ve fiyatları ile ilgili bütçenin merak edildiği bir gerçek. Çok fazla göz korkutacak şekilde olmadığı söylenebilir, fakat özel dikim ve tasarıma sahip bir elbise düşünülüyorsa ona göre daha yüksek bütçeler olacağı da göze alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir