Hangi Mevsimlerde Hangi Dış Giyim Tercih Edilmeli?

 

Bir yıl içerisinde gerçekleşen dört mevsim, farklı havalara şahitlik ettirmekte ve bazı zamanlar oldukça sıcak bir dönem yaşanırken bazı zamanlar ılık ya da belirsiz bir dönem geçilirken diğer zamanlarda ise oldukça soğuk ve sert aylar geçebilmektedir. Özellikle de son yıllarda küresel ısınma ile birlikte hava şartlarını tamamen karmakarışık ve belirsiz olduğundan dolayı ne zaman sıcak ne zaman soğuk havalar orada çıktığı çok da fazla belli olmamaktadır. Fakat genel anlamda bakıldığı zaman elbette sonbahar ve kış aylarında belli olan bir takım giysiler giyilirken ilkbahar ve yaz aylarında da bazı dış giyimler tercih edilebilmektedir. Bu konu ayrıca en doğru mevsimlerde en doğru giysiyi seçerek hasta olma sorununa da kurtulmak adına büyük bir önem taşımaktadır. Örneğin çok soğuk havalarda ince giyildiği zaman nasıl hasta olunuyorsa çok sıcak havalarda da kalın bir dış giyim örneği giymek sorun yaratabilir. O yüzden mesela sıcak havaların serin gecelerinde panço ya da güzel bir ceketle ile birlikte tesettür kap modelleri ön plana çıkabilmektedir.

 

Mevsimlere göre dış giyim örnekleri

 

Birbirinden farklı mevsimler arasında özellikle sonbahar ve kış ayları geldiği zaman mutlaka kaliteli bir malzeme yapısında üretimin sağlanmış olan kaban çeşidi mutlaka tercih edilmelidir. Ancak bu sadece kabanla kalmamalıdır, aynı zamanda yine koruyucu bir ceket ya da bir tesettür kap modeli de mutlaka tercih edilebilir. Tabii kar aylarında yani çok sert kış zamanlarında iyi bir kaban sizi tüm hastalıklardan da koruyacaktır. Durum tersine döndüğünde ve ilkbahar ile yaz aylarının gecelerinde, yani serin aylarında tercih edilecek modeller ise panço ya da ceket ve bir takım kap modelleridir. O yüzden bu farklılığa çok büyük önem verilmelidir. Aksi takdirde ne olacağı belli olmayan havalarda bir yanda yanlış bir giyim ile hastalık kapabilirsiniz.

 

Ne giyeceğiniz dikkat edin

 

Mutlaka soğuk havalar ile birlikte sıcak havalarda eğer ortak bir giyim arıyorsanız bunun en doğru seçenek tesettür kap çeşitleridir. Fakat bu giyim örnekleri tüm sene boyunca elbette tercih edilmemeli ve kafan ile birlikte daha ince bir ceket de farklı havalar için hanımların dolaplarında bulundurulmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir