Günlük Tesettür Ve Abiye Tesettürde Moda Nedir?

 

Tesettür elbise günümüzde tüm kapalı kadınlar tarafından modaya uygun tarzda kullanılan ve gündemi takip edilen bir tekstil etmenidir. Çalışma hayatında da kullanılabilen günlük kıyafetlerde kapalı kadınlar için oluşturulan trendler herkes tarafından beğeni ile takip ediliyor. Kadınların iş hayatına uygun klasik modaya ait modeller kullanılabilmesi ise oldukça önemli bir konudur.

 

İş Hayatında Tesettür Modası Nasıl Olur?

 

Kapalı kadınların iş hayatında zarif ve şık görünmesinin yolu güncel modayı takip etmekten geçmektedir. Bunun yanında birçok tanınmış marka tasarımlarında tesettür elbise modellerine yönelik hem abiye hem de günlük tarzda kıyafetlere yer vermektedir. Gündemde yer alan defile ve güncel moda dergilerinde çarpıcı tasarımlara ait tesettür giyim seçenekleri bulunmaktadır. Artık modanın kalbinde yer almaya başlayan bu modeller kapalı kadınların hem iş yaşamları hem de tarzlarına göre seçenekler ile giyinebilmelerine imkan sağlamaktadır. Abiye modeller ise davetlerde ve organizasyonlarda rahat ve şık olabilmelerini mümkün kılmaktadır.

 

Tesettür Giyim Modelleri Ve Seçenekleri Nelerdir?

 

Tesettür abiye tesettür giyim modasında öne çıkan modeller arasında yer alıyor. Defilelerde ve güncel makalelerde, dergilerde ve moda makalelerinde hemen hemen her sene yer almakta ve ilgilileriyle buluşmaktadır. Bayanlara geniş renk ve kumaş seçenekleri içerisinde sunulan tasarımlar hazırlanmaktadır. Modalar ve markalar yaptıkları tasarımlarda öncelikli olarak kapalı kadınların şıklığına ve rahatlığına dikkat etmektedir. Abiye modellerinde güncel moda ikonları fazla ve oldukça farklı materyal kullanmaktadırlar. Bu materyaller farklı kumaş dokularından oluşan kıyafet ve elbiseleri meydana çıkarmaktadır. Alt ve üst bedene yönelik oluşturulan nakış işi ve dantel kaplamalarla hazırlanan çiçekli motifler yaz trendleri arasında yerini almaya hazırlanıyor.

 

Kapalı alanlar için hazırlanan tok kumaştan oluşturulan kaftana benzeyen elbise modelleri çarpıcı kırmızı tonlar ve pastel renkler ile trendler arasında yer almaktadır. Nişan ve düğün gibi organizasyonlar için kullanılan pastel renkler ile şıklığı yakalamak olanaklı bir hale gelmiştir.

 

Pembe ya da bej tonları ve bunların yanında altın sarısı tonları üzerine kullanılan dantel ve şifon detaylar ile tasarlanan abiye modelleri de ön plana çıkmaktadır. Bu modeller seçilirken etek kısmında şifon detaylar bulunan ve üst kısmı kalıp gibi oturan modeller tercih edilmelidir. İki ayrı parçadan oluşan ve kabarık etekli tasarımlar da yine tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

​​​​

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir