Gömlekle Şıklık Nasıl Yakalanır?

Bayanların genellikle tercih ettiği kıyafet gömlektir. Yerine göre pek çok çeşitle her türlü ortamda şıklık yakalanabilir. Çünkü bayan gömlekleri güzel renk ve desenlerle karşımıza çıkmaktadır. Bayan gömlekleri tesettürlü tesettürsüz her bayanın en az bir tane sahip olduğu kıyafet türüdür. Daha çok resmi durumları hatırlatsa da spor türleri de mevcuttur.

 

Peki gömlek kombini nasıl olur?

 

Akla ilk gelen takım elbise içi gömlek olsa da bayan gömlekleri başlı başına bir modadır. Çünkü gömlek hem elbise şeklinde, hem etek ile birlikte hem de pantolon ile kullanılabilir. Kullanımı da oldukça zordur. Çünkü hangi çeşit gömleğin nasıl bir kıyafetle uygun olacağını netleştirmek çok fazla vakit alabilir. Spor şık olmak isteyenlerin keten kumaşlı gömlekleri tercih etmesi gerekir. Daha pastel tonlarını ve hatta komik desenli gömlekleri seçmeleri spor görünmelerini sağlayacaktır. Altına ise kot pantolonlar ve yırtık olanları, bohem etekler, spor ayakkabılar giyilebilir. Ofis şıklığını yakalamak için ise ipek gömlekler, şifon gömlekler, dantel detayları olanlar tercih edilebilir. Bu tarz gömlekler etekle hoş görünse de kapri pantolonlarla daha uyumlu olmaktadırlar. Aksesuar olarak ise kemer en güzelidir. Gömlek pantolon içine verilerek ofis şıklığı yakalanabilir.

 

Kareli gömlek kombini nasıl yapılır?

 

Yaz kış hatta dört mevsim en iyi trendlerinden biri kareli gömlektir. Oduncu gömleği de dediğimiz bu gömlekler son zamanların vazgeçilmezi olmuştur. Yaz gelince genellikle şortlarla kombin edilen gömlekler, kışın pantolonlarla kullanılır. Yine mini eteklerle de çok hoş görünümler elde edilir. Mevsim geçişlerinde kot pantolonla kombin edildiğinde üste alınacak fermuarlı bir deri ceket ile çok tarz bir görüntü sağlanabilir. Bağlamalı kareli gömleklerde de etek pantolon seçimi kişiye kalmıştır. Yapılan kombinde aksesuar olarak eklem yüzükleri tercih edilebilir. Genelde tercih edilen kırmızı gömleklerde ise siyah deri çantalar ve yüksek topuklu bilekte biten ayakkabılar güzel görünmektedir. Siyah beyaz renkteki gömlekler beyaz dar paça pantolonlarla tercih edilse de bu biraz cesaret işidir. Özgüveni yüksek bayanların tercihidir. Tarz oluştururken kullanılan aksesuarlar da önemli yer tutar. Bayan gömlekleri uzun kolyeler, kemerler, bilekliklerle rahatlıkla kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir