Gömlek Tuniklerde Bu Sezon Hangi Tasarımlar Moda?

Gömlek tunikler nerelerde kullanılır ve tercih alanları nelerdir?

 

Kadınların yaz ve kış aylarında tereddüt dahi etmeden tercih ettikleri tasarımlar olmaktadır. Her kesimden açık veya kapalı bayan fark etmeksizin rahatlıkla kullanım sağlayabileceği modeller olmaktadır. Tuniğin geniş havasını ve gömleğin günlük kullanım rahatlığını bir araya getirerek, hırka tarzında ya da elbise tunik tarzında kullanım gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Spor modelleri ile çok tarz ve her üç bayandan mutlaka ikisinin elbise dolaplarında yer alacak kadar büyük bir şıklık kapasitesine sahip olmaktadır. Yanlış tercihlerin kombinleri dahi gömlek tunik modelleri ile kolaylıkla şıklığa dönüştürülebilmektedir. Genellikle klasik tarzlarını kadınlar iş hayatlarında ve resmi etkinliklerde tercih edebilmektedirler. Oluşum ve tasarım yapısı itibari ile vücutta bazı yerleri toparlayarak daha zayıf ve fit gösterme özelliğine sahip olmaktadır.

 

Uzun yıllardır şıklık ve rahatlığın bir arada olmasını sağlayan kusursuz tasarım parçalarından olan gömlek tunikler nasıl kombinler ile tercih edilir?

 

Gömlek tarzına sahip tuniklerin genel olarak çok bol paça pantolon modelleri ile kullanımı pek hoş durmayabilir. Daha asil ve zarif bir görünüm elde etmek için, dar para açık veya koyu renk fark etmeksizin her pantolon ile tercih edilebilir. Paça kombinleri tunik modellerinin iyi ya da kötü görüntüsü açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Sağlam yapılı kombinler, yani kusursuz hazırlanmış ve özel gecelere etkinliklere odaklı kombinler, genel olarak en fazla 3 renkten oluşması gerekmektedir. Gömlek tunik havasında en önemli detay ise tuniğin rengine uygun bir renkte ayakkabı tercih edilmesi gerekmektedir. Stiletto ayakkabı tercihleri, hem özel hem de sokak modasına uyum sağlayan bir kombin olsa da, Platform yüksek topuk ayakkabılar daha çok sadece özel zamanlar çerçevesinde tercih edilmesi gereken bir parça olmaktadır.

 

Bayanların yoğun ilgisini çeken ve sık olarak kullanılan gömlek tunikler bu yıl hangi renkler ile kullanılmakta?

 

Daha çok yaz aylarına hitap eden pudra renginin asaleti, özel zamanlar için çok iyi bir tercih olabilmektedir. Kapalı ve açık bayanların uzun ya da kısa kollu tunik tercihlerinde bu sezon özel olarak cıvıl cıvıl renkler çiçek bahçeleri gibi açan desenler hakim olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir