Gömlek Tuniklerde Model Seçimi Nasıldır?

 

Tunik tarzındaki gömlekler tesettürlü ve tesettürlü olmayan her bayanın tercih ettiği ürünlerdir. Çünkü göbek ve basen bölgesini kapatması açısından rahatlığıyla tercih edilmektedir. Hem dar hem de bol pantolonlarla kombin edilmektedir. Taytın üstüne gömlek tunikler dört mevsim giyilebilir. Büyük beden giysi bulmakta zorlanan bayanlar için bu tarz gömleklerde çok seçenek bulunmaktadır.

 

Gömlek Tunik Hangi Kumaştan Yapılmaktadır?

 

           Gömlek tunikler için kot kumaştan olanlar günlük hayatta tercih edilmektedir. Kot gömlekler önden düğmeli ya da çıtçıtlı olabilir. Önden cepli, kemerli modeller bu yılın trendleri arasındadır. İş kadınlarının klasik tarzda giyimlerine uygun olarak krep kumaştan yapılmış tunikler çok şık görünmektedir. Sivri yakalı olarak kol kısmında inci düğmelerle detaylar kullanılan modeller vardır. Poplin kumaştan yapılmış olan tunikler mevsimlik olarak giyilmektedir. Yaka kesimleri şömizye şeklinde olanlar vardır. Gömlek tuniklerde kapüşonda kullanılmaktadır. Bu tarz gömlekler keten kumaştan yapılmaktadır. Keten tunik gömlekler bahar ve yaz sezonunda terletmeyen özellikleriyle çok rahattır. Koton kumaştan olan gömlekler doğal ve rahat görünümlüdür. Yüzde yüz polyester olan gömlekler bayan gardıroplarında mutlaka olmalıdır. Ofiste polyester tunik gömlekler kumaş pantolonlarla kombin edilir. Bisiklet yaka veya hakim yaka olan modelleri vardır. Tercihe göre uzunluğu konusunda seçim yapılabilir. Yandan yırtmaçlı olan tunik gömlekler etek ve pantolonlarla kombin edilmektedir. Göğüs kısmı ve etek kısmı taşlarla veya nakışlarla süslemeli olan modeller bulunmaktadır.

 

Tunik Gömleklerde Hangi Renk Seçenekleri Vardır?

 

           Gömlek tunikler renk olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. İlkbahar yaz sezonunda canlı renklerde çok çeşit bulunmaktadır. Bu yıl mavinin, sarının, ve yeşilin en canlı tonları bulunmaktadır. Burada önemli olan kombin yapılacak diğer giysilerin rengidir. Beyaz pantolon ile turkuaz, zeytin yeşili, hardal, mor, fuşya, pudra, lacivert renkleri şık kombin oluşturmaktadır. Şifon tuniklerde, ekru, krem, beyaz, pudra, somon renkleri kullanılmıştır. Yeşil tonları bu sene mint yeşili, yağ yeşili ekru yeşili çok sık kullanılmıştır. Hem gençlerin hem de ileri yaştaki bayanların dolabında mutlaka yer alan bu tunik gömleklerde düz renklerin yanında çizgili olanları vardır. Birkaç renkten oluşmuş desenli modeller düz renk pantolonlarla uyumludur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir